Dvojica študentov z Kodane, Sergey Komardenov a Vihanga Gore, prišli s myšlienkou, ktorá by mohla znamenať revolúciu v dobíjaní mobilnej batérie.

Predstavte si, že si ráno vychutnávate obľúbenú šálku kávy alebo čaju a zistíte, že váš mobil nie je nabitý. Táto situácia dokáže rozhodiť nejedného človeka, ktorý musí následne pohotovo hľadať nabíjačku a ako-tak svoj smartfón nabiť.

Toto sa pravdepodobne často stávalo dvojici študentov, ktorí sa rozhodli zužitkovať nevyužitý potenciál tepla. Horúci nápoj je zdrojom teplo a teplo je energia.

Študenti prišli s projektom o skladovaní a využívaní tepelnej energie. Ide o stoly, ktoré vďaka integrovaným senzorom tepla budú schopné zachytávať energiu a skladovať ju pre prípadné nabitie mobilného telefónu. Projekt nazvali Heat Harvest a fungoval by na báze solárnych panelov.

Zatiaľ je celý projekt vo fáze plánovania, no veríme, že sa tieto revolučné stoly dostanú na trh a my sa už nebudeme musieť obávať o vybitú batériu, pretože si ju budeme môcť dobiť pri rannej šálke kávy.

https://www.youtube.com/watch?v=JZ3B68rxkf4

Zdroj: Youtube.com | Foto: depositphotos.com