Tento rozprávkový hotelík sa nachádza iba jednu zastávku jazdy nemenej romantickým vláčikom z Tatranskej Lomnice. Ak pôjdete železnicou, ako my, musíte potom zo zástavky prejsť peši niekoľko sto metrov dolu do dediny. My sme však išli za krásneho snežného počasia a prechádzku sme po tých dňoch zavretých v kancelárii viac ako potrebovali. Čerstvý vzduch a úžasná príroda navôkol, no čo viac sme si mohli priať?

slide-02

Na recepcii nás s pohárom vínka privítali dve krásne a usmievavé dievčatá, ktoré nám pri jeho pití povysvetľovali, ako sa dostaneme na izbu, kde nás už čakali naše župany a prezúvky, slúžiace ako vstupenka do wellness centra. Tam sme sa naozaj tešili!

Kontakt Wellness Hotel VYsoke Tatry ubytovanie 4

Po príchode na izbu sme boli naozaj príjemne prekvapení. Všetko bolo nové, vrátane kúpeľne s vaňou, pekné a čisté s jemnou príchuťou luxusu. Na izbe telka, pracovný stolík, chladnička vybavená, na čo sme neskôr prišli a čo naozaj odporúčame vyskúšať, tými najlepšími hrozienkami v čokoláde na svete a tiež našou obľúbenou značkou whisky, za čo si v hoteli u nás naozaj šplhli.

Kontakt Wellness Hotel Stara Lesna Bathroom

Veľmi sme neotáľali, nakoľko je wellness centrum otvorené od 15.00 do 21.00 (bazén 7:00-10:00 a 13:00-21:00), prezliekli župany a poď ho v nich priamo z izby výťahom do suterénu, kde sa nachádza bazén a nami vytúžené wellnessko. Pri vstupe dostanete plachtu, do ktorej sa zamotáte (pretože do sáun by sa nemalo chodiť v plavkách). V tomto hoteli to funguje tak, že do Vitálneho sveta, ako tu volajú wellnessko, je vstup iba v tejto plachte. Nad bazénom sa ešte nachádza jedno poschodie, kde je tzv. jacuzzi bar.

8119_0

Wellness je potom kapitola sama o sebe. Na jeho hornom podlaží nájdete kľudové miestnosti plné plnohodnotných drevených postelí a priestory pre masérov. Po zídení schodmi okolo akéhosi dreveného mlynského kolesa, ktoré poháňa padajúca voda, sa dostávate priamo do centa tejto oázy relaxu, kde sa môžete tešiť na 6 druhov sáun, vírivku, tepidárium, vodnú cestu, vodnú smršť, ľadové vedro a masáž nôh. Na hornom poschodí potom môžete cez sneh prebehnúť do vonkašej jacuzzi, kde sa tiež nachádza fínska sauna so soľnou stenou a ochladzovacou kaďou.

8193

Nedá nám nespomenúť hviezdnu gastronómiu, ktorú si tu môžete vychutnávať plnými dúškami. My sme mali raňajky a večere, teda polpenziu. Obe jedlá sa podávali formou švédskych stolov. Na raňajkách nás dostali najmä minidezertíky, ktoré viac ako odporúčame a na večeru bol výber naozaj bohatý. Páčilo sa nám hlavne zastúpenie tradičných slovenských jedál. Ochutnali sme pečenú rybku, ku ktorej sme si naložili kopcom taniera zeleniny a domáci guláš, ktorého sme sa nevedeli dojesť.

jedlo

Na záver už spomenieme iba veľmi ústretový personál v obrovskom nočnom bare, v ktorom sme mali „redakčnú poradu“, aby sme sa potom mohli niekedy po polnoci presunúť na diskotéku v Tatranskej Lomnici. Ale to už je zase iný príbeh :).

Wellness hotel Kontakt ****

Stará Lesná 180

059 52 Stará Lesná

kontakt

Recepcia a rezervácie:

e-mail:     [email protected]

tel.:          +421 (0) 52 44 68 185

mobil:      +421 (0) 902 868 768

fax:           +421 (0) 52 44 68 184

GPS súradnice:

49.150 85 S, 20.285783 V

Mapa: