Vesmír značky Marvel sa opäť rozrástol a spojil už po druhýkrát tých najlepších hrdinov, ktorým tá tímovka teraz trochu škrípe.

Nejako sme si zvykli, že už istú dobu „nejaký“ Marvel chrlí miliardový projekt jeden za druhým len preto, aby to nakoniec spojil do jednej aspoň na oko neporaziteľnej pomstiteľskej bandy. Len čo keď tu spojovaciu a najzábavnejšiu časť majú za sebou a zostane len predigitalizovaná aj keď stále zábavná, ale rozhodne prázdnejšia schránka??

Film, na prvý pohľad s jasne temnejším príbehom, na nič nečaká a hneď na začiatku predkladá tú najlepšiu a najnáročnejšiu scénu, čo sa týka efektov, v ktorej sa predstavia starí, známi, zabehnuti hrdinovia. Thor, Kapitán Amerika, Iron Man, Hulk (Bruce Banner), Black Widow a ďalší majú tentokrát dočinenia s nebezpečnou umelou inteligenciou menom Ultron, ktorý si dal za cieľ mier. Ale ten podľa neho nastane až vyhladením ľudstva. Nabrnkne si duo nových hrdinov rýchleho Quicksilvera (Aaron Taylor-Johnson), čarodejku Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) a armádu robotov.

Škoda, že tu avengerom dochádza dych a ostrieľané postavy, ktoré inokedy sršia vtipom a hláškami, napríklad Tony Stark, pôsobia už trošku tuctovo. Na druhú stranu zasa vždy chladná Black Widow ukáže, že vie byť citlivá. Pri pozeraní Avengers Age Of Ultron si zrazu uvedomíte, že postavy jednoducho začínajú byť okukané, a preto sa naznačilo sformovanie akéhosi záložného tímu, ktorý sa v plánovaných častiach avengers konkrétne part 1 a part 2 dostane k slovu v rokoch 2018 a 2019.

Aj keď Avengers Age Of Ultron nepôsobia ucelene ako prvý Avengers z roku 2012, ale stále sú poctivo prošpikovaní efektami a v krásnom 3D kábate ako sa na správny projekt od Marvelu patrí.

Foto: ibtimes.co.uk

Autor: Peter Š.