Máte radi dobrodružstvo? Radi sa bojíte? Potom by nasledujúce miesta na Slovensku rozhodne nemali uniknúť vašej pozornosti. Vybrali sme pre vás najstrašidelnejšie miesta našej krajiny.

Psychiatrická liečebňa Pezinok

Opustená psychiatrická liečebňa v Pezinku ukrýva množstvo nejasností. Už neraz sa sem vydali takzvaní lovci duchov, ktorí sa snažili aspoň časť z nich vysvetliť, avšak neúspešne. Aj naďalej tak každý, kto sa tu nejakou náhodou ocitol, vraví o nepochopiteľných zvukoch z interiéru nemocnice, kriku, plači, ale aj buchote. Podľa domácich tu neprespávajú ani bezdomovci a iné sociálne nižšie vrstvy, pretože sa boja.

Foto: 2indahouse.blogspot.com

Čachtický hrad

Hrad preslávený predovšetkým ako bydlisko „Lady“ Báthory predstavuje jedno z najzáhadnejších miest, aké na Slovensku možno nájsť. Legenda, ktorá vraví o tom, že duša zavraždeného ostáva živá až do momentu, kým sa nepomstí, zdá sa, platí aj v tomto prípade. Denné krviprelievanie v prospech grófky Báthoričky sa definitívne skončilo 21. augusta 1614, kedy našli na hrade grófku mŕtvu. Existujú tri rôzne povery, ako vlastne čachtická pani prišla o život: prvá vraví o otrávení, tá druhá zasa o veľkom trápení a následnej smrti samotnej Báthoričky. Najzaujímavejšia je tretia z nich, podľa ktorej umrela grófka na nedostatok ženskej krvi.

Foto: Cachtice.sk

Michalovský panelák

Zničených panelákov, respektíve zdevastovaných budov, je na Slovensku mnoho. Len málo z nich sa ale môže popýšiť príbehom, akým disponuje slávna bytovka z Michaloviec. Na sídlisku SNP mala totiž vyrásť kvalitná stavba s približne 200 bytmi pre rodiny s deťmi. Po 3 rokoch sa ale práce prerušili, dôvodom mal byť nedostatok finančných prostriedkov. Odvtedy ubehlo už 25 rokov, no byty dokončené stále nie sú – a ani nebudú. Z paneláka sa medzičasom stalo ubytovanie potkanov, bezdomovcov i feťákov. Nájsť na chodbách injekčné striekačky, fľaše od alkoholu a krvavé fľaky preto nie je nič výnimočné.

Urbanexploration.sk

Cintorín vo Važci

Cintorínov je na Slovensku skutočne mnoho. Každý z nich má pritom jedinečnú atmosféru, ktorá sa neopakuje na dvoch miestach súčasne. A hoci nechceme ani jedno z miest verejného odpočinku zosunúť na nižšiu úroveň, jeden z cintorínov na Slovensku predsa len vyčnieva. Rozprestiera sa vo Važci a je najväčším neoficiálnym cintorínom nemeckých vojakov. V udržiavanom areáli sa na ploche 2,5 hektára nachádza približne 6 500 padlých mužov. Masový hrob je o to zaujímavejší, že sa nachádza priamo pod Tatrami, ktoré jeho atmosféru ešte znásobujú.

Foto: Panoramio.com

Reštaurácia Fontána, Dunajská Streda

Reštaurácia Fontána patrí v Dunajskej Strede k jedným z najobľúbenejších podnikov v meste. Len málokto si totiž spomenie na 25. marec 1999, kedy sa práve v priestoroch reštaurácie Fontána udiala najväčšia mafiánska vražda v histórii Slovenska. V pohostinstve bolo zavraždených 10 členov mafie, vtedajšieho bossa slovenského podsvetia Tibora Papáya nevynímajúc. Celkovo vyletelo v reštaurácii až 113 nábojov, ktoré kompletne spustošili jej interiér. Ak dnes prehliadnete spomienkovú tabuľu, o tragédii sa nemusíte vôbec ani dozvedieť.

Foto: Mapio.net

Foto: Pixabay.com