V spoločnosti mužov panuje, dá sa povedať, taký „prso-centrizmus“. Teda celý pánsky svet sa točí okolo tohto fenoménu.

O ideálnej veľkosti by dokázali muži dlho polemizovať. Klasický vzorec hovorí: čím väčšie, tým lepšie. Ale aj to platí len do určitej hranice, po ktorej môžu byť prsia, ktoré už nie sú do ruky, ale do dvoch či troch rúk (hovoríme o jednom prsníku), skôr predmetom odporu. Ideálom je nájsť priamu úmeru medzi veľkosťou, pevnosťou a tvarom.

Samozrejme, nie vždy je čas a možnosť takto vyberať. Muž je vďačný za každý možný dotyk. Bez ohľadu na vek a skúsenosti sa každý (správne orientovaný) chlap pri pevnom dotyku s prsníkom dostáva do zvláštneho tranzu. A na nepochopenie žien by sa s nimi dokázal hrať aj celé hodiny.

Je jasné, že aj muži sa delia na menších a väčších fanatikov. No i na toho menšieho fanatika majú taký vplyv, že aj keď oproti nemu stojí dokonale krásna žena, pokiaľ má výstrih, nie je pre neho možné dívať sa jej viac ako dve sekundy do tváre.

Týmto dámam to iste nemusí byť príjemné, ale zato tie, ktoré majú hrudník skôr pripomínajúci plochú dráhu, nikdy neprestanú svojim obdareným súputníčkam potichu alebo aj nahlas závidieť. Dnes si to tieto ženy kompenzujú facebookovými fotkami, a tak majú aspoň na obrázku pocit sebavedomia vďaka extrémnym push-upkám. Či však potom zložia u chlapa skúšky aj v realite je otáznejšie.

Známou se*uálnou úchylkou sú tzv. fínske sánky (se* v prsiach). Iba primerane obdarená žena môže túto radosť chlapovi poskytnúť a iba primerane zhovievavá mu ju aj naozaj poskytne. Naopak, sú činnosti, ktoré môžu byť viac ako príjemnou záležitosťou pre obe strany, napríklad oblizovanie bradaviek. A mnoho ďalšieho, čo už je na fantázii každej dvojice…

Treba uznať, že na svete existuje len málo vecí, ktoré dokážu vyčariť na tvári človeka (chlapa) rovnaký úsmev a vyvolať úprimné nadšenie každý každučký deň v živote  ̶  a to prsia nespochybniteľne dokážu.