Slovenskí fanúšikovia sa doteraz nezmierili s krutou prehrou 2:3 v zápase proti Nemecku. O víťazstvo sme prišli v posledných dvoch minútach zápasu a pred tretím gólom urobil osudovú chybu na útočnej modrej čiare obranca Martin Marinčin. Na včerajšom tréningu priznal, ako na to reagovali jeho spoluhráči! 

27-ročný obranca Martin Marinčin patril v dovtedajšom priebehu turnaja k veľkým oporám, no táto kľúčová chyba v dôležitom zápase bude bolieť ešte veľmi dlho. Marinčin sa v snahe rozhodnúť zápas v náš prospech zamotal do vlastných kľučiek a Nemci ho pripravili o puk. Z následného protiútoku potom strelil hviezdny Leon Draisaitl rozhodujúci tretí gól necelú polminútu pred koncom stretnutia.

Marinčinova chyba a tretí gól Nemcov

Pilier našich zadných radov sa bezprostredne po zápase rozhovorom vyhýbal, no po tréningu si už čas na vyjadrenie našiel. Pre SME priznal, že noc po zápase bola veľmi ťažká. „Je milión možností, čo človek môže spraviť. Urobil som chybu, mám z toho veľké ponaučenie.” Spoluhráči mu však údajne nič nevyčítali, aj keď je možné, že kvôli tomuto zaváhaniu v konečnom dôsledku prídeme o šancu dostať sa do štvrťfinále.

28-ročný útočník Libor Hudáček má na to jasný názor, keď pre SME povedal, že si hráči nemôžu nadávať alebo kričať na seba: „Určite by nám to nepomohlo. Nehráme tenis, hokej je kolektívny šport. Tak ako som ja mohol využiť ďalšiu šancu, takisto mohol niekto na konci zblokovať tú strelu.” Hráči sa podľa svojich slov už sústredia na ďalší zápas, ktorý nás čaká dnes o 16:15 proti Francúzom. A keď chceme udržať postupové šance aspoň v teoretickej rovine, tak ho musíme bezpodmienečne vyhrať za tri body.

Slováci by sa chceli po troch prehrách za sebou už konečne radovať z víťazstva.

Zdroj: Sme.skFoto|Video: Instagram/Hockegrapher, YouTube, Streamable.com