O tom, že patrí model Panamera medzi najobľúbenejšie vozidlá značky Porsche, snáď polemizovať nemusíme. Svedčí o tom predovšetkým počet predaných áut modelového radu Panamera prvej generácie. Utorok (28. jún 2016) o 20:00 pritom prinesie oficiálne predstavenie druhej generácie Panamery. Ako to už býva zvykom, uniknutým informáciám sa nevyhlo ani Porsche. 

Druhá generácia Panamery ponúkne dlhší rázvor, krajšie tvary a nižšiu hmotnosť. Porsche samotné auto odľahčilo až o 90 kilogramov, a to všetko vďaka platforme MSB, na ktorej Panamera stojí. Optimalizované využitie kompozitných materiálov, vysokopevnostnej ocele a hliníka sa tak ukázalo ako správna voľba. Ak sa pozrieme na vzhľad vozidla, zistíme, že dizajnérsky tím najviac zapracoval na jeho zadnej časti. Vo všeobecnosti sa model Panamera viac podobá legendárnej 911-tke a pôsobí živším a agresívnejším dojmom.

Čo sa týka bezproblémového výkonu, o ten sa postará nový 4,0 litrový Twin turbo motor s výkonom 404 kW (549 HP) a krútiacim momentom 770 Nm. Samozrejme, toto nebude jediná motorizácia. Je však isté, že nová Panamera príde hneď s celou škálou V6 a V8 motorov, pričom očakávať možno aj hybridný pohon. A hoci sa konkrétne technické špecifikácie zatiaľ neobjavili, môžeme si byť istí, že pôjde o skutočné monštrum. Samotné Porsche totiž prezentuje Panameru ako najrýchlejší luxusný sedan na svete.

Keďže ide Porsche s dobou, v interiéri nájdeme okrem iného tiež 12-palcový dotykový displej situovaný v stredovej konzole, sekundárny displej na opierke medzi zadnými sedadlami, avšak v interiéri sa zachoval aj veľký analógový otáčkomer. Ak vás zaujíma, aké špecifikácie napokon nová Panamera ponúkne, potom si vo svojich kalendároch rozhodne nezabudnite zaznačiť dátum 20. 6., kedy Porsche novinku oficiálne predstaví. Stane sa tak o 20:00 nášho času.

Zdroj: Autoexpress.co.uk | Foto: Autoexpress.co.uk