Svaly vo svete MMA nehrajú príliš veľkú rolu, pretože tento šport je najmä o rýchlosti a flexibilite. Reflexy bojovníkov musia byť vyvinuté takým spôsobom, aby dokázali čo najrýchlejšie reagovať na útok protivníka. Do MMA sa však aj napriek tomu vybral týpek, ktorý by sa hodil skôr na súťaže kulturistov. 

Martyn Ford je chlapík, ktorý podľa svojich slov vždy sníval o tom, že sa stane profesionálnym hráčom kriketu. Tieto sny mu však prekazilo zranenie a preto sa rozhodol sústrediť na cvičenie a naberanie svalstva. Dnes je z neho poriadna hora svalov a nedávno prišiel so šokujúcim nápadom.

Tento 33-ročný bodybuilder a príležitostný herec sa rozhodol stať súčasťou kolotoča MMA. Zatiaľ iba v poľskej organizácií “Konfrontacna Sztuk Walki”, no ktovie, keď sa mu bude dariť, možno ho uvidíme aj vyššie. Marketingový potenciál na to určite má, ale uvidíme, ako mu to pôjde v klietke. Momentálne sa vo veľkom venuje tréningu, pri ktorom sa snaží trošku ubrať zo svojej hmotnosti a zlepšiť svoju rýchlosť, obratnosť a reflexy. Prvýkrát sa v klietke objaví už začiatkom roka 2019, takže času mu už veľa neostáva.

Martyn Ford MMA

https://www.youtube.com/watch?v=0HRvimewBTY

Martyn Ford MMA

Martyn Ford MMA

Martyn Ford MMA

Martyn Ford MMA

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Instagram/martynfordofficial, YouTube