Nový výskum z Hope College ukázal, akých mužov si ženy vyberajú na rande. Výskumníci vytvorili falošné profily na internetovej zoznamke, ktoré sa líšili iba v tom, ako pokorne alebo sebavedome sa muži o sebe vyjadrovali. No schválne, skúste si tipnúť, ktorí chlapi sa ženám túžiacim po zoznámení, pozdávali viac…

Ako príťažlivejší víťazi vyšli z tohto testu skromní chlapci, ktorí by sa dostali na rande skôr ako nafúkaní machri. Autor štúdie, doktor Daryl Van Tongeren, vysvetľuje, prečo majú ženy takéto preferencie: „Dámy považujú pokoru za znak, že vo vzťahu bude s nimi dobre zaobchádzané. Skromní ľudia nadradzujú potreby ostatných, najmä svojich partnerov, nad tie svoje.”

Ak nepatríte k skromnejším, nezúfajte, táto vlastnosť sa podľa doktora Van Tongerena dá rozvíjať, len treba aspoň trošku chcieť. Ale ak to má zaručiť obdiv žien, tak nezaškodí trošku sa posnažiť.

adam lavineVieme, čo sa páči ženám na mužoch a za akými sa (ne)otočia!

Ako sa stať pokornejším? Skúste pohľadať svoje nedostatky a slabé miesta. Ak máte pocit, že nič také nemáte, opýtajte sa najlepšieho kamaráta alebo niekoho z rodiny, aby vám odhalil vaše slabiny. Presný prehľad o svojich silných a slabých stránkach je najdôležitejším krokom na ceste stať sa pokornejším.

Ďalej, skúste vymyslieť kreatívny spôsob, ako sa podeliť s ostatnými o svoje úspechy, aby mali pocit, že aj oni sú súčasťou vášho rastu.

Najdôležitejšie je naučiť sa nadradiť partnerský vzťah nad seba. Napríklad, namiesto toho, aby ste sa snažili vyhrať bitku nad vašim partnerom, by ste sa mali zamerať na to, ako dosiahnuť čo najlepší výsledok pre oboch, aj keby to malo znamenať, že sa obetujete alebo si priznáte chybu.

Zdroj: Men’sHealth

Autor: Adam Š.