Tretia časť série článkov o slovenských reprezentantoch je zameraná na zvyšných siedmich členov výberu, ktorý sa prepojoval do osemfinále MS 2010. Medzi túto sedmičku patrí aj zázračný strelec z kvalifikácie či aktuálny kapitán našej reprezentácie. Nezabudli sme však ani na dôležitý článok výberu – trénera…Miroslav Stoch

Najmladší člen vtedajšej slovenskej výpravy bol v tom čase hráčom Chelsea, v ktorej sa nedokázal presadiť, no v holandskom Twente hral skvele a po MS prestúpil do slávneho tureckého Fenerbahce. V ňom dokonca získal aj cenu gól roka za najkrajší gól sezóny v Európe. Postupne však vypadol zo základnej zostavy a po troch rokoch strávených na hosťovaní (rok z toho v SAE) sa stále hovorí o jeho budúcnosti. Prednedávnom dokonca vypadol z kádra slovenskej reprezentácie pre nezhody s trénerom Jánom Kozákom. Momentálne je stále hráčom Fenerbahce Instanbul.

4y

Stanislav Šesták

Hrdina kvalifikácie MS 2010 bol v čase šampionátu hráčom nemeckého Bochumu. Neskôr šiel aj on na tri roky do Turecka, odkiaľ sa vrátil späť do Bochumu, ktorý medzičasom hral druhú ligu. Naposledy hral za maďarský Ferencváros a momentálne je voľným hráčom.

Martin Škrtel

Aktuálny kapitán slovenskej reprezentácie si dlhé roky drží skvelú výkonnosť, momentálne je už štvornásobný hráč roka na Slovensku a nebyť Hamšíka, mal by prvenstiev oveľa viac. Osem rokov hral za slávny Liverpool a pred touto sezónou prestúpil “ku Stochovi” do Fenerbahce, kde začne novú etapu svojej kariéry.

skrtel

Zdeno Štrba

Dlhoročná opora Žiliny bola najstarším článkom reprezentácie na MS 2010, po ktorých sa Zdeno opäť vrátil do Žiliny. Avšak opakované zranenia ho vyviedli z hernej pohody a už sa nikdy nedokázal dostať do formy. Ešte rok hral v Myjave, no od roku 2013 hrá v divíznej rakúskej lige a pred pár mesiacmi sa stal štyridsiatnikom.

Róbert Vittek

Najlepší strelec v histórii slovenskej reprezentácie sa taktiež po šampionáte v JAR vydal do Turecka, kde však utrpel niekoľko zranení, ktoré ovplyvnili jeho výkonnosť. Od roku 2013 hral za Slovan, kde sa mu strelecky darilo, no pred touto sezónou s ním bratislavský klub zmluvu nepredĺžil. Aktuálne tak nemá klub, no kariéru oficiálne neukončil. Má 34 rokov a nejaký ten rok by ešte rád hral na profesionálnej úrovni.

43

Vladimír Weiss ml.

Ďalší zelenáč z Juhoafrickej republiky patrí medzi najlepších slovenských hráčov súčasnosti, pričom je svetobežník, ako sa patrí. Od roku 2010 vystriedal šesť klubov v piatich ligách. Pôsobil v škótskej, španielskej či talianskej lige. Od roku 2014 hrá v bohatej arabskej lige, kde mu to strelecky sype a jeho návrat do Európy, ba dokonca do špičkovej súťaže, nie je vylúčený.

Radoslav Zabavník

Obranca, ktorý už pred dvomi rokmi ukončil kariéru, dohrával posledné sezóny v druhej nemeckej lige. Najprv v Mainzi a nekôr v Sandhausene. Zranenie však jeho kariéru ukončilo o nejaký ten rok skôr, ako sám plánoval. Ešte rok pred jej koncom reprezentoval a sám vtedy nevedel, že už si za Slovensko nezahrá.

Vladimír Weiss st.

Tréner hrdinov si zvýšil kredit aj vďaka šampionátu, čo využil pri svojej ďalšej činnosti. Hoci po menej uspokojivých výkonoch na lavičke Slovenska v roku 2012 skončil, už počas posledného roka sedel súčasne aj na trénerskej stoličke v Slovane. Následne však zamieril do bohatého Kairat Almaty, s ktorým vyhral dvakrát tamojší pohár. Aktuálne opäť vedie národný tím, tentokrát Gruzínsko, s ktorým dokázal hneď po pár týždňoch zdolať v príprave Španielov. A keďže má stále len 51 rokov, jeho trénerská kariéra môže byť ešte veľmi úspešná.

530

Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba