Mnohí vodiči sa snažia ušetriť, a preto neprezujú auto na zimné pneumatiky. Sú tu však aj takí špekulanti, ktorí nechajú na zadnej náprave letné gumy a na prednej zimné. Je to však obrovská chyba!

Prezuli ste už vaše auto? Ak sa snažíte ušetriť, určite neurobte túto zásadnú chybu. V žiadnom prípade nenechávajte na zadnej náprave letné pneumatiky s tým, že však na prednú dáte zimné. Ak by nebol vôbec sneh ani ľad, asi by vám to prešlo. No keďže na Slovensku sneh k zime patrí, neriskujte to.

Britský testovací portál Tyrereviews totiž zverejnil video, v ktorom ihneď upozornil, že zimné pneumatiky poskytujú vozidlu o 60 až 70 percent vyššiu trakciu, než letné. A to nie je všetko! Jonathan Benson, ktorý testoval BMW, si na prednú nápravu obul zimné pneumatiky a na zadnú letné. Pri rýchlosti 40 kilometrov za hodinu bola jazda síce bezproblémová, no keď zabrzdil, jeho auto robilo doslova piruety.

Potom vyskúšal ísť do kopca. V momente, keď potreboval zatočiť, stretával sa s problémom. Nehovoriac o jazde na kruhovej dráhe. Pri plynulom zrýchľovaní síce vozidlo držalo stopu, no keď vodič zložil nohu z plynu, auto to nezvládlo. Nielen, že je to teda poriadne nebezpečné, no zároveň absolútne zrušíte technológiu pohonu na štyroch kolesách. Radšej teda investujte do zimných gúm a buďte v bezpečí!

Zdroj: YouTube | Foto: Pixabay | Video: YouTube