Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka je momentálne jednotkou v klube Newcastle United FC, ktorý pôsobí v prestížnej anglickej Premier League. Je však možné, že v januárovom prestupovom období si to Slovák namieri do jedného z najväčších svetových veľkoklubov! 

V jeho terajšom pôsobisku je totiž kvôli neuspokojivým výsledkom poriadne napätá atmosféra a majiteľ klubu Mike Ashley už avizoval, že v januári možno pristúpi k predaju. Prípadná zmena majiteľa by sa samozrejme odrazila aj na pohyboch v kádri a jedným z hráčov, ktorí majú vyššiu trhovú hodnotu a môžu klubu zarobiť peniaze, je práve Dúbravka.

Martin Dúbravka: Najlepšie momenty

O ňom sa povráva, že je v hľadáčiku talianskeho majstra Juventusu FC, v ktorom okrem iných hviezdnych mien pôsobí aj samotný Cristiano Ronaldo. Tréner “Starej dámy” totiž údajne nie je spokojný s výkonmi poľského brankára Wojciecha Szczesneho, ktorý sa stal po odchode legendárneho Buffona do Paríža jednotkou tímu.

A keďže na striedačke nemá Juventus FC žiadneho podobne kvalitného brankára, tak sú jedinou možnosťou práve januárové nákupy. Dúbravka by bol pre taliansky klub dobrou voľbou aj preto, že je v porovnaní s najväčšími svetovými brankárskymi hviezdami cenovo dostupnejší. Uvidíme, či sa nakoniec tieto špekulácie potvrdia a či sa dočkáme ďalšieho nášho reprezentanta v Serii A.

Zdroj: Readnewcastle.com, Sportovymagazin.sk, | Foto|Video: Twitter, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.