Slovenský útočník Richard Pánik si musel na začiatku tejto sezóny NHL hľadať nový klub. Po minulej sezóne sa totiž stal voľným hráčom, no zdá sa, že dlho bez práce neostal, pretože s ním údajne podpísal zmluvu jeden z top tímov zámorskej profiligy! 

28-ročný hokejista sa v uplynulých rokoch sťahuje z jedného tímu do druhého, keď za posledné štyri sezóny vystriedal pôsobenie v troch rôznych organizáciach NHL. Podľa zatiaľ neoverených informácií renomovaného zámorského portálu TSN by však Pánik mal v priebehu najbližších hodín podpísať zmluvu na štyri roky s Washingtonom Capitals, v ktorom pôsobia také hviezdy ako Ovečkin, Kuznecov, Bäckström či Holtby.

Počas štyroch sezón by mal Pánik zarobiť priblížne 10 miliónov dolárov a navyše v klube, ktorý patrí každoročne k najväčším favoritom na zisk Stanley Cupu. To je oproti jeho predchádzajúcemu pôsobeniu v Arizone Coyotes podstatný rozdiel, keďže tento tím sa zmietal skôr na spodnejších priečkach tabuľky. Slovenský krídelník by mal zmluvu podpísať v najbližších hodinách potom, čo sa oficiálne otvorí trh s voľnými hráčmi.

Richard Pánik najlepšie momenty

Zdroj: Archysport.com | Foto|Video: YouTube