Na Slovensku je pestovanie marihuany zakázané, preto by si zrejme všetci húliči priali, aby sa u nás tráva zlegalizovala, napríklad ako v Holandsku. Ale pozor, aj tam môžu „hospodári“ skončiť v rukách polície. Stačí k tomu úplne nevinný, no za to dosť dôveryhodný bonzák – sneh!

Pýtate sa, ako je to možné? No ak sú všetky strechy pokryté snehom a len jedna je viac-menej holá, vtedy už nebude všetko s kostolným poriadkom. A to bol podnet aj pre holandskú políciu v meste Haarlem, ktorá si takýto, pre ostatných nenápadný, domček išla očekovať. Samozrejme, že ju na povale nečakalo žiadne prekvapenie, ale rastlinky rastúce pod vplyvom tepla z lámp. A tie spôsobili topenie snehu na streche.

Prečítajte si tiež: Zahoďte konečne predsudky voči húličom! Nie sú to feťáci žijúci v “doupje”!

tráva

Rovnaký prípad sa stal aj v ďalších holandských mestách – Zutphene, kde zaistili 88 rastliniek a o dva dni neskôr v Arnheme. Domáci policajti si tu totiž radi berú na paškál práve neobvyklé teplotné rozdiely a zároveň vyzývajú aj občanov, aby im nahlasovali domy s podozrivými pokrývkami striech.

Ak ste si teda mysleli, že v Holadsku môžete pestovať trávu hlava-nehlavu, musíme vás vyviesť z omylu. Zákon povoľuje pestovanie maximálne piatich rastlín alebo držanie maximálne piatich gramov dávky na osobu.
Vo Veľkej Británii sú však ešte prešpekulovanejší a vynaliezavejších. Vysoké teploty totiž dokážu odmerať zo vzdialenosti niekoľko tisíc metrov, a to prostredníctvom špeciálnej helikoptéry. Ani tu teda podmienky nie sú najideálnejšie.