Koncept jachty X-Force 145 sa nedávno predstavil v Monacu na Monaco Yacht Show. Hovorí sa však, že jej výrobca Admiral Yachts to myslí s reálnou výrobou vážne a prvé kusy by mali byť hotové už budúci rok na počesť osláv 50 rokov od vzniku spoločnosti zaoberajúcej sa výrobou tých najluxusnejších jácht na svete.

O vizuál tohto fešáka sa postarala dizajnérska dielňa Dobrostredov Design a koncepcia vychádza z kombinácie čistého a elegantného dizajnu, ktorý vytvára najmä výrazné zastúpenie skla ako konštrukčného materiálu, čo sa premieta na ďalšej vynikajúcej vlastnosti jácht od spomínaného výrobcu, a to je dostatok prirodzeného svetla.

Gal-9

Jachta má dĺžku 145 metrov a v jej prednej aj v zadnej časti sú pre VIP hostí pripravené luxusné pozorovacie salóniky s panoramatickým výhľadom. V zadnej časti jachty je dvojpodlažný beach club & SPA, kde nájdete vonkajší aj vyhrievaný vnútorný bazén. Interiér celej jachty navrhol achritekt Gian Marco Companino z Turína, ktorého hlavou črtou sú zaoblené línie.

X-Lence-57-superyacht-stern

Sklenené posuvné steny, zimné záhrady a dizajnové kozuby sú dominantou tohto architektonického plávajúce skvostu pre tých najbohatších. Najväčší bonus celej lode spočíva v majiteľovej zóne, dlhej 55 metrov, zaberajúcej celé jedno podlažie, na ktorom je ešte samostatný salónik so svojim vlastným miniposchodím. Ďalej sa na jachte nachádzajú napríklad dve pristávacie plochy pre vrtulníky, hangár pre jeden z nich, dve kiná, tri fitnescentrá a rozľahlé vonkajšie oddychové priestory.

Admiral X-Force,

Osvetlenie jachty je kapitola sama o sebe, ide jednak o podsvietenie jachty ako takej, čo vyvoláva čarovnú ilúziu najme večer a v noci, ďalej je samozrejmosťou podsvietenie všetkých bazénov a led svetlá sú umiestnené takmer v každej hrane jachty, ako sú napríklad schody či iné záhyby v dizajne. Nuž, zviesť sa na takejto lodi musí byť naozaj dokonalý zážitok, len si tak predstavte, že by vám vo vašej VIP zóne robili spoločnosť niektoré z našich dievčat dňa. Čo vy na to? :-).

Foto: výrobca, dizajnér