Hovorí vám niečo meno Felix Kjellberg? Na 99,9 % sa stavíme, že asi nie. Napriek tomu má tento mladý muž na Youtube viac zhliadnutí a odberateľov ako Taylor Swift či Rihanna. Doslova môžeme povedať, že sedí na youtubovskom tróne, ktorý mu prináša nekresťanské peniaze. Ak chcete vedieť, z akých videí tento šťastkár ryžuje, čítajte ďalej.

37 miliónov odberateľov a 9 miliárd zhliadnutí z neho robí kráľa videoserveru Youtube. Počet odberateľov je dokonca viac ako dvojnásobne vyšší než hudobných či fimových megahviezd. Felix Kjellberg je skrátka pán. A ako sa ním stal?

Felix Kjellberg, ktorý si hovorí Pewdiepie, začal svoju youtubovú kariéru ako veľa iných ľudí v mladom veku (v dnešnej dobe už ani nestíhame počítať). V roku 2010 si na Youtube založil vlastný kanál a začal naň pravidelne uverejňovať videá súvisiace s jeho najväčšou vášňou, videohrami. Tieto videá spočívali a v podstate aj dodnes spočívajú len v tom, že si mladík nahrá svoje hranie, ktoré popri tom obohacuje aj priebežným komentovaním.

Po dvoch rokoch jeho kanál ukazoval prvý miliónik odberateľov, ktorý mu zabezpečil raketový štart záujmu médií a rôznych významných ľudí o jeho osobu. V apríli 2013 kanál sledovalo už 6 miliónov odberateľov a dva mesiace na to o 3 milióny viac. Momentálne patrí Twitch.tv k štvrtému najnavštevovanejšiemu serveru v USA. Pred ním sú už len Facebook či Amazon.

felix1

Felix však svojich priaznivcov nemá len na Youtube, ale, samozrejme, aj na Facebooku a Twitteri, kde ho sleduje šesť miliónov užívateľov na oboch sociálnych sieťach, či na Instagrame, kde je počet faloverov o jeden melón nižší.

A teraz sa konečne dostávame k sume, ktorá odteká z Youtube do vrecka 26-ročného hráča. Podľa magazínu Forbes zarobil Felix v roku 2013 4 milióny dolárov, pričom náklady na svoju tvrdú prácu nemá takmer žiadne. Možno tak servis  počítača. :P Ale aby sme boli konkrétnejší, toto číslo odráža len príjmy z reklám, ktoré Youtube generuje. Ďalšie peniažky sa mu sypú napríklad z predaja hier, tričiek, hrnčekov a podobných záležitostí spojených s marketingom upevňujúcim jeho popularitu.

Nedávno sa však internetom spustila lavína ohľadom jeho príjmu za rok 2014. Konkrétne by malo ísť o čiastku 7 miliónov dolárov. Práve záujem médií a fanúšikov o túto informáciu Felixa motivoval k natočeniu videa, v ktorom vyjadruje svoj postoj k peniazom a ich dôležitosti.

Mladý zbohatlík našťastie nie je žiadny arogantný lakomec a veľkou časťou zárobku podporuje aj rôzne charitatívne organizácie a taktiež sa snaží týmto smerom mobilizovať i svojich fanúšikov. Spolu s nimi sa mu podarilo vyzbierať vyše milióna dolárov.

Pozrite si video, v ktorom Pewdiepie rozpráva o dôležitosti peňazí:

Foto: Youtube, Facebook