Nezabudnuteľná, veľkolepá prezentácia vtedy ešte niečoho nepochopiteľného – telefónu bez tlačidiel. Steve Jobs bol nepochybne veľká osobnosť, či už ste alebo nie ste fanúšikom nahryznutého jabĺčka, a jeho bájne prezentácie nových produktov sú nezabudnuteľným synonymom spoločnosti, ktorú sám založil a vybudoval, z ktorej bol vyhodený, aby po sa po dlhých rokoch vrátil a urobil z nej najhodnotnejšiu firmu sveta – Apple.

Apple so svojimi produktami menila technologické dejiny osobných počítačov, multimediálnych zariadení, mobilných telefónov a zariadení. Spoločnosť vznikla v roku 1976 a po počítačoch Apple 1, 2, 3 a Lisa uviedli v januári roku 1984 vtedy najrevolučnejší osobný počítač Macintosh, ktorý ako prvý naozaj spĺňal význam slova “osobný počítač”, pretože obsahoval všetko, čo na osobné používanie jeho užívateľ potreboval v jednej krabici, v jednom balení.

steve-jobs-macintosh

V roku 1985 bolo Jobsovi v spoločnosti, ktorú založil, oznámené, že s ním ďalej firma nepočíta a dostal výpoveď. Medzitým viedol okrem iných projektov, ako napríklad grafické štúdio Pixar, ktoré vytvorilo množstvo známych kreslených filmov (Príbeh hračiek, Autá, Príšerky, s.r.o.), aj ďalšiu technologickú spoločnosť nexT Computer, ktorá vyvijala operačný systém nexT Step, na ktorého jadre, po návrate Steva Jobsa do Applu v roku 1996, vytvorili nový operačný systém Apple OS X.

Jobs ako nový riaditeľ začal okamžite s rekonštrukciou firmy a “návratom ku koreňom”. Výsledkom bola rada počítačov iMac a notebooky iBook a neskôr Powerbook. V roku 2001 uzrel svetlo sveta aj nový revolučný prehrávač hudby iPod. Ďalší veľký míľnik prišiel v roku 2007, a to práve uvedenie prvého iPhonu, z ktorého je aj vyššie vložená videoprezentácia.

Pokračovanie nabudúce :).