Už od nepamäti boli šperky ozdobou každej ženy a taktiež boli obdarované zvláštnou schopnosťou, vďaka ktorej vedeli vyčarovať úsmev aj na tej najsmutnejšej tvári. Prečo by sa teda nemohla rozjasniť tvár vašej polovičky práve pod stromčekom?   

Aj keď v dávnej minulosti neexistovali šperky v podobe, v akej ich poznáme dnes, no napríklad už 40 000 rokov pred naším letopočtom sa ženy zdobili rôznymi kameňmi, mušľami či zvieracími zubami. Pripisovali im však väčšiu funkciu ako len estetickú. Spájali ich s vtedajšími náboženstvami, mágiami alebo príslušnosťou k danej skupine.

Avšak história výroby šperku v pravom zmysle slova siaha do starovekého Egypta, Talianska, Číny, Južnej a Strednej Ameriky. Tieto oblasti boli 5000 rokov dozadu šperkárskymi mocnosťami a vďaka nim sa stal šperk symbolom sociálneho statusu. Až po roku 1930, počas priemyselnej revolúcie, nabrali šperky masový charakter.

Jennifer-Fisher-Jewelry-Hype-Means-Everything
 
Prečo jej vybrať zlato?
V 17. storočí znamenal v Taliansku zlatý šperk bohatstvo a prepych. Nosiť ho mohli len kráľovské a šľachtické rodiny. Vďaka svojej farbe sa vo väčšine kultúr zlato spája so slnkom, prinášajúcim život. Tým, že je odolné voči vonkajším vplyvom, si vyslúžilo označenie nesmrteľného kovu. Taktiež symbolizuje spirituálnu čistotu, chráni pred duchovným a osobnostným rozkladom a má liečebné účinky. Napríklad aj takého ,,jačmeňa” na oku sa môžete zbaviť potieraním zlatým prsteňom. Ak teda chcete, aby bola vaša drahá šťastná, večne mladá a pritiahla do domácnosti blahobyt a pokoj (zlato by ju malo odbremeniť od stresu), podarujte jej ako darček krabičku s týmto žltým kovom.

Fashion-Jewelry

Prečo jej vybrať diamant?

Ak vám prekáža, že vaša partnerka neustále vysedáva s kamoškami na káve, podarujte jej diamant. Nie nadarmo sa o diamantoch hovorí, že sú najlepšími priateľmi každej ženy. Zároveň si ju ním pripútate a obtočíte okolo prsta, pretože sa spája s nekonečnou láskou a záväzkom. Jedno z mnohých vysvetlení hovorí, že je to práve kvôli tvaru konca ostrého amorovho šípu, po ktorom zasiahnutí sa človek okamžite zamiluje. Okrem lásky sa taktiež spája s bohatstvom, silou, mocou, krásou a čistotou. Dokonalá kombinácia!

il_fullxfull.384304168_965g

Prečo jej vybrať perlu?

Túži vaša žena po niečom živom? Darujte jej perlu. Nebude vám ocikávať byt a nie hocikto sa môže pochváliť tým, že má telo ozdobené kusom živej prírody. Tento najväčší a najkrajší podmorský klenot dokonca obsahuje 2 % vody. Podľa cejlónskej legendy sú perly slzami Adama a Evy, pričom ružové patria Eve a tmavé Adamovi. Pamätajte, že rozvíjajú zmysel pre krásu a dokonalosť, láskyplnosť a snahu o harmóniu. To znamená, že vaša polovička bude vďaka ním krajšia a milšia. Dobré, nie?

Ponúkame vám tipy na krásne šperky:

2014 12_Strana_041

 

Celú ponuku šperkov nájdete na www.amarione.sk alebo v predajniach klenotníctva Amarione.