Keď ste chodili ešte do školy, pamätáte si, koľko dievčat randilo so staršími? A dokonca výrazne staršími. Spomínam si, ako sa moja spolužiačka stretávala so štyridsiatnikom. A my sme vtedy boli, prosím pekne, na strednej škole. Do toho otec môjho spolužiaka v práci podvádzal svoju ženu len s 18-ročnou brigádničkou. V tom čase som si hovoril, aké to bude cool, keď budem „muž vo veku“ a budem môcť ohurovať mladé baby drahým autom, výletmi a darčekmi, ktoré si ich rovesníci môžu iba ťažko dovoliť.

Dnes, v Kristovom veku, sa však situácia trošku zmenila a myslím si, že to súvisí najmä s tým, aký rýchly je technologický vývoj. Rýchlosťou tohto technického pokroku sa totiž zvýrazňuje odlišnosť od myslenia mladých mužov a nás tridsiatnikov. Zoberme si to na príklade – taký iPhone. Toto zariadenie, ktoré odštartovalo éru „šúchacích“ telefónov, bolo po prvýkrát predstavené ani nie pred 9-timi rokmi. My tridsiatnici si vieme ešte, aj keď síce matne a úsmevom na tvári, spomenúť na dobu, kedy žiadne mobilné telefóny neexistovali. Dnešný mladý človek to nechápe. Ako ste si zavolali pomoc? Ako ste sa s niekým niekde našli? Ako ste niekam trafili bez navigácie? Ako ste si dali vedieť, že meškáte?

Jednoducho, doba ide veľmi rýchlo vpred, a preto sa možno aj tie rozdiely medzi rovesníkmi dnešných dvadsaťročných dievčat a nás tridsiatnikov výrazne zvyšujú. Pripomíname im asi skôr otcov, ktorí nemajú žiadne smartfóny, pretože ich palce sú veľké ako pol displeja od ajfónu. Tie palce totiž tvrdo a manuálne pracovali. Ale to je zase iný príbeh. Samozrejme, že vieme ovládať modernú techniku minimálne na 90 % rovnako ako rovesníci týchto mladých dievčat a možno aspoň na 80 % aj aktuálny slang. Ale problém je zrejme už aj v tom, že dievčatá sa boja, či náhodou nie sme ešte viac pozadu.

Pred tým, ako zahodíme všetky flinty do žita, pozrime sa na vec tými farebnejšími okuliarmi. Treba si uvedomiť, že pre danú, síce možno trošku komplikovanú cestu do nohavičiek navlečených do tých krásnych mladých napnutých tiel, je konkurencia omnoho menšia, a to nám predsa hrá do kariet. Všetko je totiž iba v našich hlavách a všetky prekážky treba prekonať najskôr v našej mysli. Máme to predsa plne pod kontrolou a je v našej moci, koľkým mladým dievčatám sa prihovoríme a koľko z nich si zoberieme bokom, aby sme ich mohli ohúriť nielen tým, že nie sme žiadni starčekovia, ale hlavne našimi prednosťami a tými sú: vycibrená trpezlivosť, skúsenosti, schopnosť načúvať ženám a excelentná vlastnosť počúvať ich, respektíve niečo aj nepočúvať, aby sme ich v konečnom dôsledku do tej postele dostali.

Ženy budú totiž aj napriek neustálej evolúcii a smartfónovej generácii vo svojej podstate stále iba ženami, ktoré budú vždy chcieť zo svorky toho samčeka, ktorý sa preukáže ako najšikovnejší, najusilovnejší a najmocnejší v schopnostiach postarať sa o ňu a o „jej“ potomstvo. A v tomto, milí páni, (dávno) po tridsiatke dominujeme. Tak hurá do kúpeľní, vezmime žiletky či zastrihávače, oháknime sa do moderných outfitov, naleštime svojich tátošov a hor sa medzi mladé baby! Život je iba jeden a treba si ho užívať plnými dúškami. Ako povedal jeden múdry muž: treba to klátiť hlava-nehlava, kým môžete, pretože keď nebudete môcť, aby ste mohli aspoň spomínať na to, aký ste boli kanec, keď ste mohli.

Baleniu mladých pipiek zdar!