Človek nikdy neprestane túžiť po zážitku vidieť svet z vtáčej perspektívy. V českom Lipne je to dokonca možné aj dostupnejším a lacnejším spôsobom než z lietadla či vrtuľníka.

V českom Lipne ponúkajú vynikajúcu príležitosť absolvovať prechádzku v krásnej prírode po drevenom chodníku, ktorý je vo výške vrcholkov stromov. Bezpečný a pohodlný spôsob, ako si môžete vychutnať pohľad na okolitú krajinu z výšky, pričom nemusíte byť ani šikovný upír zo známeho filmovej ságy.

Chodník dlhý 675 metrov je citlivo zasadený do krásnej prírody Lipenského jazera a ponúka úplne novú voľnočasovú aktivitu v podobe prechádzky medzi korunami stromov s výhľadom na šumavskú prírodu, Lipenské jazero a Novohradské hory. Zakončený je 40 metrovou vyhliadkovou vežou, ktorá má zaujímavú deväťhrannú konštrukciu. Na vyhliadkovej veži sa nachádza jedna z najlepších adrenalínových atrakcií “Stezky v korunách stromov”, čiže najdlhší suchý tobogán v Čechách. Tí, ktorým sa teda nechce zliezať chodníkom vinúcim sa špirálovito okolo veže, sa môžu dolu jednoducho zošmyknúť.

https://www.instagram.com/p/4YyhDSh1oi/?tagged=stezkavkorunachstromu

Obrovskou výhodou chodníka a vyhliadkovej veže je ich celkové bezbariérové prevedenie. Celá trasa je tak vhodná aj pre vozíčkarov, rodiny s kočíkmi, cyklistov… Dobrodružnú, ale bezpečnú cestu zabezpečuje konštrukcia z masívneho lepeného dreva a 75 podporných drevených stĺpov, tiež zábradlie a transparentná zábrana. Súčasťou chodníka sú aj náučné didaktické prvky, ktoré nenásilnou formou učia o ochrane a funkcii lesa. Pre milovníkov adrenalínu sú na “stezke” vybudované odbočky, kde si odvážlivci môžu rozpumpovať svoj tep a prechádzku si trochu oživiť.

Pozor. Prechádzka po chodníku a výstup na vežu nie sú zadarmo. Za tento špás si treba zaplatiť, ale podľa množstva pozitívnych ohlasov sa investícia určite oplatí.

https://www.instagram.com/p/5X7LVSPako/?tagged=stezkavkorunachstromu

https://www.instagram.com/p/yZzVbGtCyN/?tagged=stezkavkorunachstromu

https://www.instagram.com/p/9MHb1Gqzd_/?tagged=stezkavkorunachstromu

https://www.instagram.com/p/6NRmphEdqP/?tagged=stezkavkorunachstromu

https://www.instagram.com/p/pwNmn1BHsG/?tagged=stezkavkorunachstromu

 

Zdroj: Instagram