Filmy o legendárnom fiktívnom boxerovi menom Rocky Balboa patria aj po rokoch ku kultovým. V pozadí celého natáčania je však prekvapivé tajomstvo, ktoré mnohí fanúšikovia dodnes nepoznali! 

Sylvester Stallone stvoril postavu Rockyho, keďže nielen hlavná úloha, ale aj celý scenár a réžia boli v jeho rukách. Práve filmy Rocky a neskôr aj Rambo z neho urobili obrovskú akčnú hviezdu, ktorá žiari aj dnes po viac ako štyridsiatich rokoch od vydania prvej časti Rockyho (1976). Tomuto však predchádzal priam zúfalý príbeh nádejného herca, ktorý bol pred svojou prvou veľkou úlohou prakticky na pokraji chudoby.

Rocky (1976) trailer

Stallone sa spočiatku ako herec nedokázal veľmi uchytiť a častokrát nemal peniaze ani na jedlo. Dokonca bol v takej tiesni, že potajomky predával šperky svojej ženy, a preto sa s ním časom rozviedla. Nedokázala totiž tolerovať život s niekým tak neúspešným, kto si nedokázal ani poctivo zarobiť, aby uživil rodinu. No raz sa šiel Stallone ukryť pred chladom do verejnej knižnice v New Yorku a to mu zmenilo život.

Tam totiž z nudy začal čítať knihu od Edgara Allana Poea, známeho amerického básnika z 19. storočia. Jeho dielami bol tak unesený, že sa rozhodol začať s písaním scenárov. Po množstve neúspešných pokusov, kedy chodil z jednej filmovej spoločnosti do druhej, predal jedno zo svojich diel za 100 dolárov. Takéto slabé zárobky mu však jeho životnú situáciu vôbec nevylepšili a dokonca sa musel uchýliť k tomu, že predal svojho psa za 25 dolárov. A vtedy si vraj uvedomil, že je na absolútnom dne.

Potom, čo videl boxerský zápas medzi Muhammadom Alim a Chuckom Wepnerom, bol vraj tak namotivovaný, že scenár k filmu Rocky dokončil za tri dni, počas ktorých ani nespal. Opäť sa však stretol s mnohými odmietnutiami až dostal ponuku na 125-tisíc dolárov za odkúpenie jeho diela. Stallone to však odmietol. Prečo? Hereckého sna sa totiž nikdy nevzdal a chcel hrať vo svojom vlastnom filme aj hlavnú úlohu. Odvážne konanie človeka, ktorý musel predať aj vlastného psa, aby mal vôbec čo jesť.

Filmové štúdio ponuku ešte navýšilo na 325-tisíc, no Stallone to opäť odmietol a trval na svojom. Napokon pristúpili na jeho podmienky, aj keď to považovali za veľký risk, no na prvej časti sa im podarilo zarobiť obrovské peniaze a ešte aj ušetriť. Herec dostal iba 35-tisíc za scenár a pár percent z neskorších ziskov. Stallone totiž vraj natoľko veril tomuto filmu, že bol ochotný obetovať vlastný zisk, čo sa mu nakoniec ako všetci vieme, kráľovsky vyplatilo (prvý film získal troch Oscarov a Zlatý Glóbus). A svojho psa, ktorého predtým predal, odkúpil naspäť za 15-tisíc dolárov. Tomu hovoríme príbeh hodný filmu!

 Rocky Balboa – Getting strong now

Zdroj: Justsomething.co | Foto|Video: Twitter, YouTube