Už budúci týždeň sa začínajú v Bratislave a Košiciach domáce MS v hokeji, na ktoré sa teší celé Slovensko. V prípravných zápasoch však naši reprezentanti zatiaľ veľmi nepresvedčili a vrátil sa opäť dlhodobý problém našich hokejistov, ktorým je strieľanie gólov! 

Slovenskí hokejisti sú momentálne v záverečnej fáze prípravy na domáci svetový šampionát. Ten začneme 10. mája o 20:15 ťažkým zápasom proti tímu USA, ktorý je nabitý útočnými hviezdami. Práve útok je alfou a omegou úspechu, pretože ako sa hovorí: „bez gólu sa vyhrať nedá”. A gólov zatiaľ naši reprezentanti zatiaľ veľa nedávajú.

Tomáš Tatar by mal byť hlavnou ofenzívnou hviezdou nášho tímu.

V príprave sme odohrali doteraz 7 zápasov, z ktorých sme 5 prehrali. Na úvod so Švédskom 0:4, potom dvakrát s Nemeckom 1:3 a 1:2. Nemecko by navyše malo byť našim hlavným súperom o postup zo skupiny do štvrťfinále MS. V posledných dvoch zápasoch proti Česku sme si takisto pripísali prehry, najskôr 1:3 a potom 0:2.

Víťazstvá sme zaknihovali iba v dueloch s Rakúskom 5:1 a 2:1 po samostatných nájazdoch. V 7 zápasoch sme teda z hry strelili chabých deväť gólov a keď si odmyslíme náš jediný viacgólový duel proti Rakúsku, tak sme v šiestich stretnutiach dali úbohé štyri góly. A to sa s blížiacim svetovým šampionátom javí ako závažný problém.

Aj maskot šampionátu Macejko sa snaží nájsť strelcov pre našu reprezentáciu.

Ešte nepríjemnejší je pohľad na počet strelených gólov z presilových hier, o ktorých sa hovorí, že v dnešnom hokeji vyhrávajú zápasy. Slováci mali k dispozícii 31 presilových hier, z ktorých využili len 2. A to je naozaj alarmujúce číslo. Tento problém si uvedomujú aj samotní hráči, veď napríklad mladý talent Samuel Buček v rozhovore po poslednom zápase konštatoval, že ak chcú hráči dobre zahrať presilovky, tak ich musia trénovať v rovnakom zložení, lenže zostava sa stále mení.

Do tej slovenskej ešte v ofenzíve tento týždeň pribudne Marko Daňo, no o ďalšom útočníkovi nie je zatiaľ ani chýru ani slychu. V AHL síce vypadol tím Petra Cehlárika, no Šatan nedáva jeho príchodu veľké šance. Cehlárik by totiž mohol byť povolaný do Bostonu, ktorý hrá stále v play-off NHL a v druhom kole je stav na zápasy s Columbusom zatiaľ 1:1.

Náš tím posilní tento týždeň zo zámoria aj Marko Daňo.

Slovenská reprezentácia však strelca a vhodné zloženie útočných formácií potrebuje ako soľ. Doteraz sa totiž hráči stále iba hľadajú a nevieme o nikom, na koho by sa v zápase mohol tím spoľahnúť, že v útoku pozdvihne našu vlajku. V príprave nás čakajú ešte dve stretnutia, keď 4. mája nastúpime v Poprade proti Veľkej Británii a 7. mája v Michalovciach proti Nórsku.

Veríme teda, že do začiatku MS sa chalani rozbehnú, pretože ak nie, tak fanúšikov čaká opäť len veľké sklamanie. Do štvrťfinále svetového šampionátu sme sa totiž nedostali už od roku 2013 a dlhodobo máme na MS priemer strelených gólov menej ako 3 na zápas (minulý rok to bolo 2,71), čo je žalostne málo. A momentálne nič nenasvedčuje tomu, že to tento rok bude inak.

Tréner Craig Ramsay má necelé dva týždne na to, aby prebudil našu ofenzívnu silu.

Foto: Facebook/HockeySlovakia, Twitter, YouTube