Už o týždeň sa začínajú dlho očakávané MS v hokeji, ktoré budú tento rok hostiť slovenské mestá Bratislava a Košice. Do záverečnej nominácie nášho tímu sa s určitosťou nedostane skúsený brankár Július Hudáček, ktorý sa rozhodol prehovoriť o svojom prekvapivom vyradení z tímu! 

30-ročný Július Hudáček má za sebou vydarenú klubovú sezónu v drese tímu KHL Spartak Moskva. Podceňovanému Spartaku sa aj vďaka zákrokom slovenského brankára podarilo dostať do play-off, kde v prvom kole stroskotali na Petrohrade, no zanechali skvelý dojem.

Hudáček sa počas sezóny vďaka svojim výkonom ako prvý slovenský brankár v histórii dostal aj do All Star zápasu KHL. Ani tieto výsledky mu však nevyniesli nomináciu na domáce MS a v rozhovore pre portál hokej.sk sa rozhodol k svojmu nútenému odchodu z tímu vyjadriť.

Július Hudáček najlepšie momenty

Hudáček priznal, že svoje vyradenie z nominácie prijal profesionálne, ale je veľmi sklamaný. Na domáci šampionát sa totiž tešil, keďže mu tesne ušla nominácia aj na prvé MS na Slovensku v roku 2011. Vtedy mu koniec v príprave oznámil realizačný tím týždeň pred začiatkom turnaja: „Zažil som polodomáci šampionát v Ostrave, kde nám vytvorili fanúšikovia neskutočnú atmosféru. Aj preto som sa tak tešil.”

Obľúbený brankár pokračoval tým, že reprezentoval vždy rád a nikdy nemal problém prijať akúkoľvek úlohu v tíme: „Bral som to ako možnosť odovzdávania svojich klubových skúseností v rodnej krajine. Bola to vec cti a dobre som si uvedomoval, že práve reprezentácia ma už v mládežníckych kategóriách posunula výkonnostne nahor.” Julo potvrdil, že na každý jeden turnaj chodil vždy s radosťou a jeho cieľom bolo chytať na MS.

Hudáček sa vyjadril aj k svojim výkonom v príprave, ktoré fanúšikovia kritizovali: „Ja môžem povedať iba to, že som sa po päťtýždňovej zápasovej pauze zlepšoval každým dňom. Cítil som sa lepšie v tréningoch i v zápasoch.” Myslí si, že príprava je na to, aby hráči ladili formu na šampionát. Fanúšikov totiž škrel najmä jeho nevydarený zápas proti Čechom (1:3), v ktorom inkasoval dva nešťastné góly.

V spomínanom rozhovore pre hokej.sk odkryl aj zákulisie samotnej reprezentácie: „Hráčovi či brankárovi sa hrá jednoduchšie, ak cíti dôveru zo strany trénerského štábu či trénera brankárov. Túto dôveru som však posledné dva roky necítil.” Aj z tohto dôvodu Hudáček do budúcna už s reprezentáciou veľmi nepočíta a plánuje sa sústrediť výhradne na klubovú kariéru. Za Slovensko odchytal 46 zápasov a reprezentoval na šiestich MS, no zachytal si len na troch (2015, 2016, 2017). V rokoch 2012-2014 totiž prijal aj rolu tretieho brankára a neobjavil sa ani v jednom turnajovom zápase.

Zdroj: Hokej.skFoto|Video: YouTube