Mike Tyson sa stal 22. novembra 1986 najmladším šampiónom histórie ťažkej váhy organizácie WBC. Neskôr sa stal šampiónom aj vo všetkých ostatných najdôležitejších boxerských organizáciách súčasne (WBC, WBA, IBF, WBO). Tieň na všetky tieto úspechy však vrhal sám Mike a to svojim správaním mimo ringu! 

Mike Tyson je dodnes považovaný za jedného z najlepších boxerov histórie. Je absolútnou legendou tohto športu a jeho životný príbeh môže byť v mnohom inšpirujúci. Cesta, akou sa dostal z chudobnej štvrte Brooklynu až do nablýskaných hotelov v Las Vegas medzi absolútnu americkú smotánku, ho stála veľa síl, odriekania a dlhočizných tréningov. A možno aj preto sa neskôr “Iron Mike” utrhol z reťaze.

Mike Tyson prvý titul

Mike Tyson TOP zaujímavostí

  1. Tyson vyrastal v jednej z najchudobnejších častí New Yorku, kde ľudia nemali často čo jesť. Miestnymi chlapcami bol spočiatku šikanovaný, pretože šušlal a nebolo mu rozumieť. Už vo veku 13 rokov mal vyše 200 kíl a na konte 38 zatknutí. Tie nazbieral počas svojej kariéry zlodeja, keď spoločne s partiou chodili vykrádať domy do bohatých štvrtí.
  2. Mike mal v mladom veku záľubu v chove holubov. Tam, kde býval, to bolo bežným zvykom mnohých mladých mužov, ktorí mali holuby v oknách bytov, či na strechách budov. Toto hobby mu ostalo aj v prvých rokoch dospelosti, keď už býval v dome svojho trénera Cusa D´Amata.
  3. Tyson tvrdí, že počas prvých piatich rokov tréningu sa vyhýbal pohlavnému styku. Údajne chcel mať čistú hlavu a sústrediť sa iba na svoj cieľ – stať sa šampiónom.
  4. Jeho matka, ktorá bola alkoholička, zomrela na rakovinu, keď mal len 16 rokov. Hneď potom si ho adoptoval jeho tréner Cus D´Amato, pretože Mikeov otec rodinu opustil dva roky po jeho narodení. Smrť blízkych však Mikea sprevádzala po celý život. Neskôr zomrel aj samotný Cus, ktorý sa nedožil ani Mikeovho prvého titulu. Rovnaký osud postihol v roku 1991 aj jeho sestru Denisu, ktorá dostala infarkt vo veku len 25 rokov. V roku 2009 zomrela aj jeho dcéra Exodus, potom čo sa nešťastnou náhodou uškrtila na lanách, ktoré boli súčasťou stroja na posilňovanie. 
  5. V časoch najväčšej slávy nemal problém sa bežne pobiť na ulici, obťažovať ženy a vulgárne sa správať priamo v spoločnosti. Niekoľkokrát sa ocitol na súde za rôzne podobné obvinenia, ktoré nemali konca kraja. Mike si však z ničoho ťažkú hlavu nerobil a vraj sa vtedy cítil, ako najmocnejší na svete.
  6. Raz sa na ulici pochytil s neznámym chlapom, ktorý ho chcel zastreliť. Vytiahol na neho zbraň a stlačil aj spúšť, no trafil do nohy ženu, ktorú Mike zbalil v bare. Ten si ju podľa svojich slov aj napriek tomu chcel zobrať do auta a užiť si s ňou.
  7. Tyson sa priznal, že sa bežne nakrúcal počas pohlavného styku so stovkami žien. Mnohokrát dokonca za týmto účelom usporadúval rôzne párty, na ktorých boli iba jeho kamaráti a obrovské množstvo žien, ktoré sa v priebehu večera striedali v Mikeovej spálni.
  8. Tyson bol v roku 1992 odsúdený na 6 rokov za znásilnenie Desiree Washingtonovej, ku ktorému sa však nikdy nepriznal. Prepustený bol už po vypršaní polovice trestu za dobré správanie. Počas pobytu vo väzení si údajne dal do cely raz objednať luxusnú večeru za niekoľko tisíc dolárov, pretože už nezvládal väzenskú stravu.
  9. Počas kariéry prepadol alkoholu a drogám. Najmä kokaín bol pre neho dlhé roky doslova nevyhnutným a údajne bez neho nedokázal vydržať ani jeden deň. V roku 2009 sa objavil aj v známej komédií Vo štvorici po opici, no podľa svojich slov bol v priebehu nakrúcania tak sfetovaný, že až na svetovej premiére zistil, že v tomto filme vôbec účinkuje.
  10. Tyson sa po rokoch priznal, že mu život zmenila až spomínaná smrť maloletej dcérky. Ak by sa to údajne nestalo, tak by doteraz trávil čas fetovaním a pitím alkoholu. Počas života vraj minul viac ako 500 miliónov dolárov, kvôli čomu musel dokonca vyhlásiť bankrot, pretože bol totálne zadĺžený. V najhorších časoch bral akékoľvek ponuky, len aby mal peniaze na liečbu svojej drogovej závislosti.

Mike Tyson najlepšie momenty

Foto|Video: Twitter, YouTube