Slovensko prehralo s Nemeckom 2:3 a okrem šokujúceho dvojgóloveho záveru rozprúdila veľké vášne aj situácia z 54. minúty, kedy bol vylúčený slovenský krídelník Ladislav Nagy za faul na nemeckého obrancu Moritza Seidera. Teraz slovenský veterán otvorene povedal, ako to celé naozaj bolo!

V 54. minúte zápasu s Nemeckom stratil slovenský obranca Patrik Koch hokejku a Ladislav Nagy mu dal svoju. Následne slovenský útočník pokračoval v hre bez hokejky a telom sa snažil odzbrojiť mladého nemeckého zadáka Moritza Seidera. Prišlo však vylúčenie. V pozápasovom štúdiu páni Valábik a Merčiak všetkým jasne dokázali, že zo strany nemeckého hráča išlo o simulovanie.

Nagy dostal trest 2 + 10, zápas sme napokon prehrali 2:3, ale Nemci sa po skončení duelu aj tak sťažovali v médiách, že Nagy nedostal 5 minút. Obviňovali nášho útočníka zo surovosti, že im zranil mladého hráča. Ten je však podľa všetkého úplne v poriadku a do ďalšieho zápasu Nemecka by mal nastúpiť. K celej situácii sa teraz vyjadril aj samotný Laco Nagy, ktorý si pomyselnú servítku pred ústa štandardne nedával.

„Ani som doňho poriadne nešiel. Myslel som si, že sa o mňa iba potkol alebo niečo také. Chlapcom v kabíne som sa ospravedlnil. Nebol to žiaden tvrdý atak, dobre to prifilmoval. Čo mám na to povedať? Vôbec som to nechcel urobiť. Bol som veľmi prekvapený,“ vyhlásll Laco Nagy pre portál Šport. Tiež dodal, že takéto veci podľa neho do hokeja absolútne nepatria. Celý incident nájdete vo videu nižšie.

Laco Nagy vylúčenie Nemecko

Zdroj: Šport.sk | Foto|Video: Twitter, Facebook/Šport v RTVS