V roku 2020 môžeme na plátnach našich kín očakávať film o bývalom vodcovi slovenského podsvetia Mikulášovi Černákovi. Portál Startitup.skako mediálny partner tohto filmu urobil s Černákom nedávno exkluzívny rozhovor. A “boss bossov” v ňom prezradil, ako sa mu žije za múrmi väzenia, aké mal kedysi zásady a tiež to, čo sa nakoniec stalo s jeho majetkom! 

Film s názvom Miki má na starosti produkčná spoločnosť Regia Civitas Production. Podľa slov jej manažéra Marcela Krajča sa očakáva, že tento počin bude veľkým trhákom. Rozpočet na jeho natočenie sa vraj pohybuje okolo 1,5 milióna eur a samotný Černák na ňom s tvorcami spolupracuje bez akéhokoľvek nároku na honorár. Spolupráca s ním je údajne na perfektnej úrovni a Slováci budú mať konečne možnosť zistiť niečo o krvavých 90-tych rokoch aj z pohľadu legendárneho mafiána.

Mikuláš Černák sa v spomínanom Startitup.sk nechal počuť, že pravda, ktorá vo filme vyjde najavo, ho nijakým spôsobom neoslobodí, ale ešte viac mu ublíži. Rovnako tak vraj aj jeho rodine či pozostalým po obetiach, ktoré za sebou mafiánske časy zanechali. Na natočenie filmu pristúpil z dôvodu, že z jeho knihy Mikuláš Černák: Prečo som prelomil mlčanie sa predalo vyše 60-tisíc výtlačkov. Preto má pocit, že časť verejnosti si pýta tieto príbehy z mafiánskeho prostredia, ak sú vyrozprávané podľa skutočných udalostí.

Veľa ľudí, ktorí si pamätajú, čo sa vtedy dialo, mu totiž po odvysielaní seriálu “Mafiáni” údajne písalo, či videl, “že aké postavičky v ňom hostili a hovorili historky o mne bezo mňa“, a podobne. Na otázku ohľadom jeho zásad vo vtedajších časoch sa vyjadril, že bol proti tomu, aby sa do osobných sporov medzi mafiánmi zaťahovali ich rodiny, pretože ani jeho mama nemohla za to, akou cestou sa vybral, keď dospel. Takisto vo svojom regióne údajne zakázal aj obchodovanie s drogami.

Mafiáni – Mikuláš Černák I.

https://www.youtube.com/watch?v=u-QwufmYDyw

Černák pre Startitup.sk ďalej priznal, že stránku na Facebooku, kde je pravidelne aktívny, mu spravuje jeho priateľka. O svojom bežnom dni vo väzení povedal, že je veľmi stereotypný a podľa ústavného poriadku. Budíček má o 5:00 hod., potom nasledujú raňajky, práca, osobné voľno, hodinová vychádzka, športová činnosť a o 21:00 hod. je večierka. Vzápätí však dodal, že fyzické obmedzenie na slobode mu nebráni sledovať verejný život prostredníctvom denníkov či týždenníkov. Takisto je často v kontakte aj so svojimi právnikmi, rodinou a priateľmi.

Mafiáni – Mikuláš Černák II.

https://www.youtube.com/watch?v=ApGrgfM5LnI&t=182s

Na otázku, čo sa stalo s jeho obrovským majetkom, ktorý počas zločineckej činnosti nadobudol, odpovedal, že bývalí spoločníci sa najprv postarali o jeho doživotie, a potom aj o väčšiu časť jeho majetku. Povedal však, že ak by sa dostal z väzenia, tak by si dokázal zarobiť poctivou prácou, ktorou sa živil až do doby, kým “nenastúpil do vlaku s organizovaným zločinom”. Černák sa totiž v minulosti živil aj ako šofér autobusu či prácou lesného robotníka.

Startitup.sk, že najviac ho mrzí, že nezmeškal ten vlak, ktorý ho odviezol k organizovanému zločinu. Takisto sa ospravedlnil všetkým pozostalým, ktorým v nezmyselnej vojne podsvetí ublížili. Mladým, ktorých by takáto zločinecká kariéra lákala, nakoniec odkázal, “že je lepší suchý chleba na slobode, ako koláč v base“. Mikuláš Černák je za mafiánske zločiny vo väzení ku dnešnému dňu už viac ako 21 rokov a je odsúdený na doživotie.

Zdroj: Startitup.skFoto|Video: YouTube