Cristiano Ronaldo je mnohými považovaný za arogantného futbalistu, niekedy až sebca. Nikto mu však nemôže uprieť jeho extrémnu ambicióznosť a aj nedávne správy sú jasným dôkazom, že futbalové ciele sú pre neho viac ako peniaze. CR7 totiž odmietol megaponuku len preto, aby mohol zotrvať v Európe. 

„Cristiano Ronaldo na odchode z Realu Madrid!“ Novinové titulky chŕlili jednu správu za druhou a okolo vtedajšieho hráča šanielskeho veľkoklubu sa rozpútalo doslova šialenstvo. Bol spájaný s odchodom do Juventusu, s prestupom do PSG alebo s návratom do anglického Manchestru United. Slávny Portugalčan mal však na stole aj inú a extrémne lukratívnu ponuku.

Taliansky web Tuttosport informuje, že Ronaldo mal ešte počas minulého leta odmietnuť lukratívnu ponuku z čínskej ligy. Nemenovaný klub mu údajne ponúkal plat vo výške 200 miliónov eur na dva roky, čo by Ronalda s ročným príjmom 100 miliónov eur suverénne zaradilo na prvé miesto v rebríčku najlepšie zarábajúcich hráčov sveta.

Vtedy mal CR7 33 rokov a asi nikto by mu odchod do exotiky nemohol zazlievať, veď podobným smerom sa v obdobnom veku vydali aj mnohé iné legendy svetového futbalu. CR7 však čínske peniaze odmietol s odôvodnením, že on chce stále zotrvať v Európe a chce hrať futbal na tej najvyššej úrovni.

Dôkazom toho, že Cristiano Ronaldo sa rozhodol správne, je jeho 19 gólov a 10 asistencií v 26 zápasoch talianskej Serie A a tiež štyri presné zásahy v siedmych dueloch Ligy majstrov. V talianskej lige si Juventus podľa všetkého dokráča po majstrovský titul a v Champions League je momentálne vo štvrťifnále, kde ho čaká dvojzápas proti holandskému Ajaxu Amsterdam.

Zdroj: Tuttosport.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter, YouTube