Veľa ľudí je presvedčených o tom, že politika je pre „svine“. Tento názor dostáva reálnu podobu v americkom meste Flint v štáte Michigan, kde na oficálnej kandidátke na post starostu figuruje aj prasa s menom Giggles. No hoci ide o skutočnú sviňu, narozdiel od svojich dvojnohých protikandidátov sa teší veľkej podpore voličov.

Obyvatelia sa zhodujú na tom, že Giggles je jedným z najlepších adeptov na starostu. Úprimne povedané, veľa toho pokaziť nemôže. Mesto Flint ako bývalé centrum automobilového priemyslu sa len ťažko spamätáva z hospodárskej krízy. Drastický úbytok pracovných príležitostí a prázdna mestská pokladnica ho premenili na stredisko zločinu. Podľa štatistík FBI stabilne figuruje medzi najnebezpečnejšími a pre život najnevhodnejšími miestami v USA. Kvôli nepriaznivej finančnej situácii je Flint od roku 2011 pod nútenou správnou, čo by sa malo zmeniť na jeseň tohto roku, keď by mal do kresla zasadnúť nový starosta.

giggles1

Vybrať ho však nebude ľahké. Na kandidátke sa okrem prasaťa Giggles ocitol napr. Eric Mayes, trestaný pre napadnutie,  prichytený pri jazde pod vplyvom alkoholu a súdený za nezákonné držanie marihuany. O nič lepšie na tom nie je ani ďalší uchádzač o post starostu Wantwaz Davis, ktorý strávil 19 rokov vo väzení za vraždu druhého stupňa. V tejto konkurencii má Giggles dobré šance na volebný úspech. Majiteľ prasiatka Michael Ewing prehlásil, že Giggles má čistý trestný register a ako starosta bude plne podporovať prácu polície a nebude plýtvať finančnými prostriedkami mesta. Hoci na konci volebného boja zrejme do starostovského kresla nezasadne, nateraz sa naplno venuje rozbehnutej kampani. Okrem podpory domácich obyvateľov sa teší veľkej popularite aj na sociálnych sieťach.

Foto: Twitter