Home MIX POZOR! Vírus trójsky kôň nebezpečne útočí na internetové prehliadače: Takto sa mu ubránite!

POZOR! Vírus trójsky kôň nebezpečne útočí na internetové prehliadače: Takto sa mu ubránite!

0
POZOR! Vírus trójsky kôň nebezpečne útočí na internetové prehliadače: Takto sa mu ubránite!

Experti, ktorí sa zaoberajú bezpečnosťou počítačov, zistili, že v poslednom období útočí na internetové prehliadače slovenských použivateľov nebezpečný vírus trójsky kôň. Tu je spôsob, ako sa pred týmto zákerným vírusom môžete brániť!

Mať počítač napadnutý vírusom nie je príjemná záležitosť. Najhoršie to je najmä vtedy, keď sa jedná o nebezpečný vírus, s ktorým vám niekedy nevie pomôcť ani váš anitivírus. Dá sa tomu však zabrániť a tu je návod, ako!

Takto sa vírus prejaví

Osoba za počítačom je napadnutá vírusom vtedy, keď je pri surfovaní na internete a následnom náhodnom kliknutí presmerovaná na web, ktorý od vás žiada, aby ste si do prehliadača nainštalovali nejaké rozšírenie. Môžete si byť istý, že toto rozšírenie je škodlivé.

Naraziť na tento druh vírusu sa dá pri pozeraní filmov či seriálov, ktoré sú poväčšine z neplatených, alebo neoficiálnych stránok. Je to hlavne pri reklamách, ktorých vyskakuje nespočetne veľké množstvo a snažia sa vás presmerovať na rôzne podivné webové stránky. Pri podobnom zobrazení NESMIETE kliknúť na políčko “áno, nainštalovať”.

Tu je spôsob, ktorým vás trójsky kôň nedostane!

  1. Odstráňte rozšírenie, ktoré ste si nainštalovali. Nájdete ho v zozname. Ten sa vám však zobrazí až vtedy, keď do adresného riadku napíšete “chrome://extensions”.
  2.  Neklikajte na podivné reklamy, ktoré sa vás snažia presmerovať na neznámu adresu, o ktorej nič neviete.
  3. Nainštalujte si spoľahlivý antivírus a takisto aktualizujte svoj operačný systém či programy.

Zdroj: Info.sk, ESET | Foto: Commons.wikimedia.org