Počas randenia s vašou partnerkou by vás ani nenapadlo, že sa niečo po uzavretí manželstva radikálne zmení. No keď už s vami zdieľa spoločnú posteľ, na scénu prichádzajú absurdné požiadavky, ktoré vás vedia často dobre rozladiť.

 

Bude sa vám vyhrážať – buď rodina, alebo ja

Stavia sa medzi vás a vašu mamu? Tejto situácii by ste sa najradšej vyhli, ale vaša manželka sa pri tom tvári celkom vážne. Odrazu jej vadí, že váš brat to na oslave prehnal s alkoholom a používa vulgárne slová. Žiaľ, musí pochopiť, že rodina je pre vás dôležitá a na žiadnu stranu sa jednoznačne stavať nebudete.

Bude vás chcieť zmeniť

Žena vstupuje do manželstva a verí, že sa muž zmení. Naopak, muž dúfa, že sa jeho žena sobášom nezmení a hundrať nikdy nezačne. A po svadbe sa začne snažiť, aby vás pretvorila na obraz dokonalého muža. Pokúšať sa môže, ale vysávať aj tak nezačnete a v skrini to nikdy nebude vyzerať tip top.

Prinúti vás zabudnúť na svoje obľúbené koníčky

Možno sa do vás zamilovala práve kvôli vyšportovanej postave, nič to však nemení na tom, že jej bude vadiť, keď si každú stredu pôjdete zahrať squash. Ani z nápadu, že chcete nedeľu stráviť v lese a zbierať huby, nebude zrovna nadšená.

Budete si musieť pamätať všetky výročia

Ženy si často pamätajú dni, ktoré pre nich znamenali veľmi veľa a, samozrejme, to čakajú aj od vás. Muži na výročia tiež nezabúdajú, ale neprikladajú tomu takú dôležitosť. Ak sa pomýlite čo len o deň, hneď to patrične okomentuje. Niektoré dokonca naivne veria, že podľa nejakých “indícií” máte vytušiť, že sa čoskoro blíži výnimočný sviatok.

Nebudete sa môcť otočiť za každou sukňou

Pozrieť sa na peknú ženu je pre mužskú populáciu úplne prirodzené. Veď každý deň vás doma čaká tá istá žena, ktorú milujete a je len vaša. Preto aspoň pohľad na zadok, po ktorom aj tak nebudete plieskať, istotne nezaškodí. Napriek tomu vaše manželky slepo veria, že keď im nasadíte obrúčku, sklopíte zrak pri každej atraktívnej slečne.