Potkany s krídlami. Akoby obyvateľom miest nestrpčovali život už dosť. Nič nevie spríjemniť deň tak, ako ob*sraté čisto umyté auto alebo nálety na panelákové balkóny. Teraz ale holuby posúvajú svoje záškodníctva o level vyššie, všetko vďaka pašerákom drog, ktorí sú pri tejto nelegálnej činnosti stále viac a viac kreatívni.Zdá sa, že na to, aby dostali díleri drog svoj tovar k zákazníkom, využívajú stále absurdnejšie spôsoby. Azda každému je už známy obraz pašeráka, ktorý ukrýva nelegálne látky vo svojich útrobách, alebo ich má oblepené pevnou páskou okolo tela, pričom sa ich snaží preniesť cez hranice. Druhú z uvedených metód kriminálnici trochu pozmenili a dokázali priam neskutočné – na nenápadné prenášanie drog začali využívať holubov.

Na novú metódu prenášania drog prišli úrady v Kuvajte, ktoré sledovali holuba letiaceho z Iraku. Zaujímavosťou je, že dôstojníkom sa vtáka podarilo zadržať na budove v blízkosti colného oddelenia. Podľa miestnych novín Al-Rai bolo v malom vrecku, pripevnenom na chrbte holuba, nájdených až 178 tabletiek extázy. Holuby s takýmto ťažkým nákladom však môžu mať problémy pri vzlietnutí, preto musia byť špeciálne vycvičené.

Holuby boli po stáročia využívané na odosielanie správ, najmä vďaka svojej priemernej rýchlosti 80 km/h, preto vedia posolstvo či malý náklad doručiť až do vzdialenosti 1800 kilometrov.

Aj keď sa stal prípad v ďalekom Kuvajte, pri podozrivom správaní holubov je vhodné byť obozretný. Nové trendy v kriminálnej činnosti sa šíria rýchlosťou blesku, a preto ak uvidíte vtáka, ktorému sa evidentne nedarí vzlietnuť, alebo má na sebe pripevnený podozrivý predmet, zbystrite pozornosť.

 Zdroj: ladbible.com | Foto: Giphy, Twitter, Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Goldie
Nenápadne preniká do sveta "pánov tvorstva". A že to je riadna výzva, to vie už od začiatku...