Milovanie zozadu praktizuje v súčasnosti čoraz viac dvojíc, pričom ho považujú za príjemné spestrenie svojho intímneho života. Nie je totiž nič horšie ako stereotyp v posteli a zrejme si to uvedomovali aj naši predkovia, hoci niektoré informácie vás určite šokujú!

Prvé zmienky o se*e zozadu pochádzajú zo starovekého Grécka, a to vďaka hlineným nádobám, na ktorých bol tento druh styku veľmi často zobrazovaný. Historici sa zhodujú, že mohlo ísť aj o formu prevencie pred neželaným tehotenstvom. Omnoho bizarnejšie však pôsobí nasledujúce vysvetlenie – Gréci vraj verili, že semeno, ktoré vojde do tela ženy cez zadok, zvýši činnosť jej mliečnych žliaz!

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Krutý trest pre porazených

Dejiny uspokojovania cez kakáč však prinášajú aj ďalšie bizarnosti – starovekí Egypťania ho považovali za úplne bežné, a to dokonca aj medzi mužmi. Prevládajú dokonca domnienky, že za najstarších čias panovníci zosmiešňovali porazených protivníkov práve tým, že ich znásilnili do zadku, čím ich zneuctili.

V kakaových radovánkach nezaostávajú dokonca ani niektoré africké kmene. Pred uzavretím manželstva si vraj takto užívajú jedna radosť, veď dievča pri tom neprichádza o panenstvo. No po zosobášení je to už úplne niečo iné. Keďže nie je možné, aby žena počas praktizovania se*u do zadočku otehotnela, považujú ho za zbytočný, a preto ho odmietajú.

An*l a svetové náboženstvá

Postoj ľudí k nevinnému šanteniu zozadu zmenili po celom svete až postupne prichádzajúce náboženstvá, a to najmä kresťanstvo a islam. Označovali ho za nečistý a muži sa často nevyhli ani prísnemu trestu, ktorým mohla byť dokonca aj smrť. V súčasnosti sa názory na túto tému dosť rozchádzajú – jedni ho považujú za bežnú súčasť partnerského života, iní ho stále tvrdohlavo odmietajú. Jedno je však isté – v liberálnych krajinách už nikoho neprekvapíte priznaním, že sa tomuto druhu rozkoše oddávate so svojou partnerkou aj vy!

Zdroj: magazin.centrum.sk