V nedeľu 6. marca sa odohralo posledné 54. kolo základnej časti slovenskej hokejovej Tipsport Ligy, ktoré nám konečne odhalilo štvrťfinálové dvojice. Túto sezónu to bolo napínavé do posledných zápasov, nakoľko sa poradie na všetkých miestach neustále menilo. Ako to nakoniec dopadlo a kto koho „vyfasoval“?

I keď mali Košice spočiatku katastrofálny štart sezóny, výmena trénera im natoľko pomohla, že sa dnes môžu zaslúžene tešiť z prvého miesta a majú tak skvelú príležitosť obhájiť majstrovský titul. Hokejový duel odohrajú s klubom MHC Mountfield Martin, ktorý skončil na poslednom postupovom ôsmom mieste. Veľmi kvalitnú sezónu predvádzajú aj Nitrania, ktorí v základnej časti získali druhé miesto a v zápolení o ďalší postup sa stretnú so Žilinou. HKM Zvolen sa pokúsi zdolať Poprad a víťazstvom sa tak prebojovať do finále, ktorým by mohol zopakovať svoj úspech zo sezóny 2012/2013, kedy sa stal druhýkrát v histórii majstrom. Na svoju hviezdnu príležitosť ešte stále čakajú “Barani”, ktorých minulý rok titul tesne obišiel. V tejto sezóne si o postup do semifinále zahrajú s Trenčínom.

Play-off odštartuje v piatok 11. marca zápasmi Košice – Martin, Nitra – Žilina a v nedeľu Zvolen – Poprad, Banská Bystrica – Trenčín.

Poradie klubov, ktoré postúpili do štvrťfinále:

1. HC Košice

2. HK Nitra

3. HKM Zvolen

4. HC 05 Banská Bystrica

5. Dukla Trenčín

6. HK Poprad

7. MsHK Žilina

8. MHC Mountfield Martin

A keďže s koncom najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa zároveň približujú aj Majstrovská sveta v Rusku, pripomeňme si v krátkom videu tie najkrajšie akcie našej reprezentácie.

Zdroj: sport.aktuality.sk