Pokiaľ ide o filmy, drvivá väčšina mužov najradšej siahne po niečom akčnom, športovom, prípadne gangsterskom alebo vojnovom. No a práve vojenské snímky sú často tie najobľúbenejšie. Ktorá je však úplne najlepšia z nich? 

Z vojnových filmov sa naozaj ťažko vyberá len jeden najlepší. Z tých novších je to pre mnohých napríklad Hacksaw Ridge, Železné srdce či Dunkrik. Z tých starších je to napríklad Zachráňte vojaka Ryana, Čierny jastrab zostrelený alebo Čata s Charliem Sheenom. Ktorý je však úplne najlepší?

4 najlepšie vojnové filmy všetkých čias

Stránka Ranker zostavila veľké hasovanie divákov a tí rozhodli, že najlepšou vojnovou snímkou všetkých čias je nesmrteľná klasika z roku 1998 s názvom Zachráňte vojaka Ryana. Tento film získal svojho času 11 (!) nominácii na ceny Academy Awards, čo je suverénne najviac z tohto žánru.

Dnes už kultová záležitosť skončila v rebríčku čitateľov portálu Ranker na prvom mieste, ale súboj na prvých priečkach bol veľmi vyrovnaný. V tesnom závese skončili tri snímky a síce Olovená vesta z roku 1987, Dnešná apokalypsa z roku 1979 a spomínaná Čata natočená v roku 1986.

Zachráňte vojaka Ryana

Film v anglickom origináli Savng Private Ryan vyšiel v roku 1998 a opisuje udalosti z obdobia druhej svetovej vojny, kedy sa spojeneckí vojaci pripravovali na dnes už legendárne vylodenie v Normandii. Nikto z nich však netušil, aké peklo na nich čaká. Veľkolepú snímku režíroval Steven Spielberg a v hlavnej úlohe sa predstavil Tom Hanks.

V našich končinách je obdobou portálu Ranker web Csfd, a na ňom má tento film fantastické hodnotenie 89 percent, čím sa radí medzi najobľúbenejšie snímky vôbec. Ak náhodou patríte k tej menšine chlapov, ktorí tento film nikdy nevideli, určite si nájdite čas zmeniť to. Nebudete ľutovať!

Zachráňte vojaka Ryana trailer

Zdroj: Ranker.com | Foto|Video: YouTube