Jedným z najlepších hokejistov slovenskej histórie je bez pochýb rodený snajper Marián Gáborík. Ten kvôli zdravotným problémom vynechal celú sezónu 2018/2019, počas ktorej jeho práva patrili tímu Ottawa Senators. Teraz hráč s prezývkou Gabby prehovoril!

Marián Gáborík je legendou slovenského hokeja, ale obrovské meno má aj v zámorskej NHL. Najmä v tíme Minnesota Wild je ikonou, keďže tam strávil prvých 8 sezón svojej kariéry v profilige. Následne obliekol ešte dresy New Yorku Rangers, Columbusu Blue Jackets, Los Angeles Kings a naposledy spomínanej Ottawy. V roku 2014 vyhral s Kings slávny Stanley Cup.

Počas sezóny 2017/2018 bol vytrejdovaný z L.A. do Ottawy, kde odohral 16 zápasov s bilanciou siedmych bodov (4+3). Nasledujúci ročník však celý vynechal kvôli zdravotným problémom s chrbticou a v nedávnom rozhovore pre Šport.sk sa o svojom zranení a o možnosti návratu rozrozprával detailnejšie. Vráti sa ešte do kolotoča profesionálneho hokeja?

Len pre úplnosť dodávame, že Marián Gáborík odohral v NHL dovedna 1035 zápasov, v ktorých nazbieral 815 kanadských bodov za 407 gólov a 408 asistencií. Vo februári tohto roku oslávil 37 rokov a jeho súčasný kontrakt s cap hitom 4,875 milióna dolárov je platný do roku 2021.

Foto: Twitter | Video: Sport.sk