Používate torrentový sťahovací softvér uTorrent? Viete, že už aj na Slovensku je akékoľvek sťahovanie hudby, filmov či iných autorských diel, tiež prostredníctvom služieb typu Uložto, trestná činnosť? Takže by sme vlastne teraz mali zavrieť celé Slovensko?!…

Ale to najpodstatnejšie je, že trustedreviews.com upozornil na to, že s poslednou aktualizáciou tohto sťahovacieho softvéru na verziu 3.4.2. sa na diaľku využíva časť výkonu procesora vášho počítača na dolovanie BitCointov pre peňaženky tvorcov softvéru uTorrent.

s poslednou aktualizáciou sa na diaľku využíva časť výkonu procesora vášho počítača na dolovanie BitCointov

Najväčšia „haluz“ na tomto celom je, že počas inštalácie aktualizácie nedostane užívateľ žiadnu informáciu o tom, že by ste s niečim takýmto mali súhlasiť. Aj keď ruku na srdce, tie licenčné podmienky týchto softvérov sú ako ženy – nikto im nerozumie, ale na konci, ak chcete ísť ďalej, musíte súhlasiť :-).

Pre viac info v angličtine: http://www.trustedreviews.com/news/utorrent-silently-installing-bundled-bitcoin-mining-software

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Ondrej
Šéfredaktor a zakladateľ. Stará sa o štruktúru magazínu, robí väčšinu hlavných rozhovorov, technologických a auto-moto článkov. O to, aby boli naši čitatelia spokojní sa stará osobne a dlho do noci odpovedá na ich e-maily a správy na Facebooku.