Veľmi dlho sa polemizovalo, čo bolo skutočným motívom vraždy jedného z najznámejších a najvplyvnejších osobností rapovej scény 90-tych rokov 2-Paca. Verní fanúšikovia i bulvárne plátky sa predháňali, kto príde s najbizarnejšou teóriou, no nakoniec je pravda niekde úplne inde.

Suge Knight, zakladateľ a riaditeľ nahrávacieho štúdia Death Row Records, nedávno prehovoril o osudnej noci 7. septembra 1996, kedy bol 2-Pac zastrelený.

Podľa jeho slov mal byť práve on sám hlavným cieľom útoku, no, bohužiaľ, si to odniesla hip-hopová hviezda, ktorá s ním v tom čase sedela v aute. Za objednávateľa vraždy Suge označil svoju bývalú manželku Sharithu Lee Golden a za strelca jej milenca a súčasne šéfa ochranky spomínanej nahrávacej spoločnosti Reggie-ho Wright-a Jr.

Uvedené informácie poskytol Suge pre dlho očakávaný dokument Tupac Assassination: Battle for Compton, z produkcie Richarda Bonda a Michael Douglasa Carlina. Dvojica potvrdila, že od jeho právnika obdržala vyhlásenie, v ktorom celý prípad do podrobností opisuje a dokonca je na ňom i podpísaný!

Povráva sa, že Suge, sediaci v base za vraždu priateľa Terryho Cartera, trpí v poslednom čase zdravotnými problémami a výpoveďou o 2-Pacovej smrti sa možno snaží napraviť krivdy z minulosti. Suge zabil Terryho tým, keď do neho a ešte jedného muža narazil svojim SUV.

Veľmi zaujímavý je taktiež fakt, že osoba riaditeľa nahrávacieho štúdia sa spája i so smrťou ďalšieho veľmi populárneho hip-hopového umelca menom Eazy-E. Oficiálne jeho úmrtie spôsobilo ochorenie AIDS, no v jednom z interview sa Knight vyjadril, že keby chcel niekoho zavraždiť, použil by na to iný spôsob ako staré známe násilie. ,,Stačí, keď vám niekto dodá striekačku s nakazenou krvou a vy ňou potom bodnete svoj cieľ. Prípad Eazy-E, viete, čo tým myslím?” dodáva.

https://www.youtube.com/watch?v=2NdzragHoZ8

Zdroj: Unilad | Foto: YouTube, Imdb