Potápač Keller Laros sa zaoberá výskumom podmorského života. Počas nočného potápania v Manta Ray Kailuha-Kona na Havaji k nemu priplával delfín, ale správal sa inak, ako je u týchto tvorov bežné. Keller mal pocit, že tento inteligentný morský cicavec mu naznačuje niečo dôležité.  A nemýlil sa.Delfín mal na tele ranu od háčika, navyše sa zamotal do rybárskeho vlasca. Duchaplnému potápačovi sa podarilo zbaviť zranené zviera nepríjemného trápenia a to potom spokojné odplávalo. Že sú delfíny neuveriteľne inteligentné,  je už dávno známe. V tomto prípade je však prekvapujúce zistenie, že dokážu vycítiť, či môžu od človeka očakávať pomoc, alebo naopak, ohrozenie.

Delfín

Podľa mnohých štúdií vraj delfíny prežívajú emócie podobne ako ľudia, majú sebavedomie a dokážu ovládať svoje správanie. Navzájom sa rozoznávajú, rešpektujú, pociťujú vzájomnú náklonnosť. Okrem človeka a ľudoopov sú tiež jediné tvory na planéte, ktoré dokážu vnímať svoj odraz v zrkadle.

Zdroj: YouTube.com | Foto: Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrea
Milujem život, šport, hudbu, zvieratá, prírodu, knihy. Fascinujú ma zákutia ľudskej duše a medziľudské vzťahy. Veľmi rada jem a dlho spím. :-)