Harry Potter z rúk britskej spisovateľky J.K.Rowlingovej je asi jedna z najznámejších filmových aj knižných sérii. Prvá knižka vyšla v roku 1997 a zožala obrovský úspech. Dokopy sa celá séria preložila do 67 jazykov. Ako však vyzerali postavy v knihe a vo filmoch? Dosť rozdielne!

Mnohí milujú knihy práve preto, že dávajú oveľa väčší priestor vašej predstavivosti. Ľudia sú však potom často sklamaní, keď najskôr prečítajú knihu, a potom vidia film. Tvorcom je veľakrát vyčítané, že sa ani zďaleka netrafili do opisu postáv alebo dej ochudobnili. Ako sa to podarilo pri filme Harry Potter? Pozrite sa, ako by mali vyzerať postavy, keby bol dodržaný každý detail z knihy od J.K. Rowlingovej.

Postavy z Harryho Pottera v knihe vs. vo filmoch

Harry Potter

Daniel Radcliffe mal mať podľa knihy zelené oči a neposlušné vlasy. V skutočnosti sú však jeho oči modré a vlasy nie sú až tak neposlušné. Napriek tomu je to asi jedna z najlepšie obsadených postáv celej filmovej série.

Hermiona Granger

Hermiona by podľa knihy mala mať väčšie predné zuby, to však vo filme nespĺňala. Takisto mala mať husté kučeravé vlasy, čo síce v prvom filme mala, no postupne sa jej vzhľad s vlasmi menil.

Ron Weasley

Ron Weasley mal mať podľa knihy pehy po celej tvári, to však herec v skutočnosti nemal. Napriek tomu prispel svojim humorom a film si bez neho predstaviť snáď asi ani neviete.

Severus Snape

Hoci našli tvorcovia perfektnú podobizeň herca a Severusa Snape podľa opisu v knižke, Severus mal v knihe iba niečo okolo 30-tky, kým vo filme vyzeral omnoho staršie.

Albus Dumbledore

Dumbledore bol vo filmoch hraný dvoma rozdielnymi hercami. V prvých dvoch filmoch si ho zahral Richard Harris. Ten však v roku 2002 zomrel. Druhým hercom bol Michael Gambon. Richard Harris sa však oveľa viac podobal na knižný opis Dumbledora, no i tak mal mať podľa knihy modré oči.

Alastor Moody

Podľa knižky mal byť jeho nos netypický, kým vo filme pôsobil nos celkom normálne. Tento malý detail im teda trochu ušiel.

Minerva McGonagall

Podobný problém ako pri Severusovi. Minerva vyzerala podľa knižky oveľa mladšie ako herečka v skutočnosti.

Dolores Umbridge

Jedna z najmenej obľúbených postáv vôbec. Pri filme im to však až tak nevyšlo, pretože herečka, ktorá si Dolores zahrala, bola oveľa krajšia ako jej opis v knihe. V knihe boli jej vlasy kratšie, mala čiernu mašľu a oveľa okrúhlejšiu tvár.

Harry Potter postavy: Kniha verzus film

Foto|Video: YouTube