Aj vy sa vždy potešíte, keď zazriete v kalendári štátny sviatok alebo deň pracovného pokoja, ktorý isto iste znamená, že si budete môcť aspoň trošku oddýchnuť od práce? Nechceme vás strašiť, ale možno niektoré sviatky „oslavujeme“ naposledy.

V týchto dňoch sa objavili informácie, že vláda uvažuje o zrušení niekoľkých sviatkov, lebo sa im zdá, že ich máme akosi priveľa. Konkrétne sa jedná o pätnásť sviatkov v roku, čo predstavuje najvyšší počet dní sviatočného voľna spomedzi štátov Vyšehradskej štvorky.

Vláda navrhuje zrušiť minimálne jeden sviatok s tým, že na zozname sa ocitli ihneď traja adepti, ktorí to majú možno nadobro zrátané. Jedná sa o Deň ústavy (1.9.), sviatok Sedembolestnej Panny Márie (15.9.) a Veľký piatok, ktorý predchádza Veľkej noci. Vraj, aj keby sa zrušili naraz dva sviatky, boli by sme na tom ešte celkom dobre v porovnaní s inými krajinami. Každopádne pánom poslancom sa o tom hovorí naozaj veľmi dobre, keď majú každý rok v lete dvojmesačné parlamentné prázdniny, počas ktorých si môžu dosýta váľať  guľky kade-tade.

Čo si o tom myslíte vy? Pozdáva sa vám tento nápad, alebo ste zásadne proti a vyhovuje vám to tak, ako je to zaužívané už niekoľko rokov?

Foto: depositphotos