Home MIX Polícia SR varuje: Ak uvidíte toto počas jazdy, nenechajte sa…

Polícia SR varuje: Ak uvidíte toto počas jazdy, nenechajte sa…

0
Polícia SR varuje: Ak uvidíte toto počas jazdy, nenechajte sa…

„Ako hovorila jedna pani: Nenechajte sa… (veď vy viete čo).“ Takýmito slovami sa rozhodla polícia na Facebooku upozorniť slovenských vodičov, aby si dávali pozor pred opätovným rozšírením starého známeho triku podvodníkov. 

Polícia Slovenskej republiky na svojom Facebookovom profile upozornila vodičov, že počas týchto letných dní sa na viacerých diaľničných úsekoch, najmä v Bratislavskom kraji, zvýšil počet hlásení o podvodníkoch. Tí používajú starý známy trik, kedy stoja na ceste pri akože pokazenom aute.

Dobrý človek, ktorý zastaví v snahe pomôcť, však takmer okamžite začne čeliť neodbytným obchodníkom z iných krajín. Naposledy takto polícia “nachytala” rumunského vodiča, ktorý stál na diaľnici s “pokazeným” Audi na nemeckých značkách a pod touto falošnou zámienkou lákal peniaze od ostatných vodičov.

Polícia upozorňuje, že títo obchodníci väčšinou ponúkajú napodobeniny cenných predmetov a príslušníci PZ SR preto varujú, aby ste takýmto neznámym osobám nedávali peniaze a ani od nich nič nekupovali. Spomenutý občan Rumunska, ktorý takto na diaľnici praktizoval svoje “podnikanie”, dostal od našej polície pokutu vo výške 140 eur za nedanie prednosti v jazde, nesprávnu jazdu v jazdných pruhoch a jazdu po krajnici.

Foto|Video: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj, Facebook/Polícia Slovenskej republiky