Poznáte to… Vraciate sa z dobrej párty neskoro v noci a prázdne ulice vám umožnia pobrať sa o čosi rýchlejšie ako inokedy. Vtedy je však nevyhnutné plne sa sústrediť na jazdu, v opačnom prípade môžete dopadnúť ako mladá mamička dvoch detí.

Megan Nolan z Manchestru (24) sa po večernom stretnutí s priateľmi bezpečnou jazdou veľmi zdržiavať nechcela, a tak dupla na plyn. Všimla si ju ale blízka hliadka, ktorá ženu okamžite začala prenasledovať.

Megan Nolan, cestný pirát, žena za volantom
Megan Nolan

Megan okrem jazdy rýchlosťou cez 200 km/h (podľa zahraničných zdrojov 130 míľ za hodinu) po diaľnici ignorovala aj niekoľko červených svetiel na semaforoch. Okrem toho sa snažila zmiasť policajnú hliadku prechádzaním do protismeru a jazdou na uzavretej diaľnici. Napriek všetkým evidentným dôkazom sa ale jej obhajca Mike Harman snažil sudcu o nevine mladej vodičky presvedčiť. Tvrdil, že Megan bola v danú noc vo veľkom strese, nakoľko si hneď na začiatku nebezpečnej jazdy uvedomovala riziko svojho priestupku a za chrbtom “cítila” pohľady policajnej hliadky.

Matka dvoch chlapcov vo veku 3 a 5 rokov sa tak celkom oprávnene dostala pred súd, ktorý napriek jej predchádzajúcemu čistému trestnému záznamu udelil za nebezpečnú jazdu trest odňatia slobody na jeden rok, čo je podľa slov sudcu ešte mierne v porovnaní s trestami vo Veľkej Británii.

Všetko o autách nájdete na Carmagazin.sk — TU

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Facebook, YouTube