Keď ste si doteraz mysleli, že vás už od policajtov nemôže nič prekvapiť, máme pre vás novinku. Vodičov zle zaparkovaných áut chcú strážcovia zákona tentokrát nachytať na hruškách vďaka ozaj bizarnej pomôcke. Do ulíc sa muži v uniformách vydali s pokutovacími blokmi… a detskými kočiarmi!Zažili ste už situáciu, keď zaparkované auto zaberalo takú časť chodníka pre peších, že ste sa okolo neho len, len prepchali bez toho, aby ste skončili napríklad vo vedľajších kríkoch? A práve blokovaniu chodníkov nezodpovedne odstavenými autami sa chcú vyhnúť policajti v Spojenom Kráľovstve. Na pomoc si vezmú do rúk kočíky pre deti a bizarné divadlo sa môže začať.

hertfordshiremercury.co.u
hertfordshiremercury.co.uk

Predstavte si tú komédiu, keď sa uniformovaný muž s prázdnym kočiarom snaží pretlačiť popri zaparkovanom vozidle. Úsmev z tváre ale svedkom tejto novej pokutovacej metódy zmizne hneď, ako strážnik okolo vozidla s kočiarom prejsť nedokáže a v zápätí vytiahne pero a blok. Podľa platných zákonov v UK nie je ilegálne zaparkovať na chodníku, no ak ho blokujete, máte problém.

hertfordshiremercury.co.uk
hertfordshiremercury.co.uk

Mohlo by sa zdať, že policajti sa snažia len vynájsť novú bizarnú metódu, vďaka ktorej rozdajú ešte viac pokút ako doteraz. Veliteľ polície Gerry McDonald z anglického East Hertfordshire má na vec ale iný názor: “Snažíme sa nájsť rovnováhu medzi potrebami všetkých obyvateľov, ale nemôžem pripustiť, aby rodičia s kočíkmi alebo postihnutí ľudia chodili kvôli zle odparkovaným autám po ceste. Práve preto sme sa rozhodli používať túto metódu.”

Zdroj: ladbible.com | Foto: hertfordshiremercury.co.uk