Minulý týždeň sa na leteckej základni Hohenfels v Nemecku uskutočnilo cvičenie americkej armády, ktoré malo pozostávať z leteckého výsadku. Operácia začala dobre a aj počasie prialo cvičeniu 173. leteckej brigády. Do vzduchu vyleteli lietadlá C- 130 Hercules, aby nad miestom zoskoku vysadili, okrem výsadkárov, aj ozbrojené vozidlá Humvee. Zrazu sa však čosi pokazilo.

Aj na videu, ktoré sa 21. apríla zjavilo na internete, prebiehalo zo začiatku všetko tak, ako malo. Potom však jeden C- 130 vysadil dva Humvee, z ktorých sa jeden odtrhol od padákov a po dlhom páde, zakončenom tvrdým dopadom, sa rozpadol na márne kúsky. O chvíľu na to ďalší C -130 vykonal výsadok a ďalší Humvee sa „rozpleštil“ na zemi. A ako sa zvykne vravieť, že do tretice všetko dobré, zopakovala sa situácia aj po tretí raz. Video natočil príslušník 173. leteckej brigády. Jeho reakcie na dianie počas natáčania sú pomerne výstižné.

Video videlo za deň po zverejnení viac ako 1,5 milióna divákov. Velenie brigády spustilo okamžité vyšetrovanie tejto udalosti, ktorá vyšla americkú armádu pekne draho, keďže jedno Humvee aj s výzbrojou môže stáť okolo 220 000 dolárov.

Aj keď vozidlá padali ako komáre po použití repelentu, nestihli, našťasie, zraniť nikoho z výsadkárov, ktorí na zem dosadli v poriadku.

Zdroj: dailymail.co.uk  Foto: military.com