Žijeme, bohužiaľ, v nebezpečnej dobe, v ktorej si nikdy nemôžeme byť celkom istí, či aj nás nezastihne vojna. Ba čo viac, od vzniku atómových zbraní môže byť každá ďalšia vojna zároveň aj poslednou. Tá hŕstka z nás, ktorá by prežila jadrovú skazu, by okrem iných problémov musela, samozrejme, riešiť aj otázku jedla a pitnej vody.

Týmto a ďalšími problémami sa od 50. rokov minulého storočia zaoberali múdre hlavy  zo spoločnosti Atomic Energy Commission (AEC).Chlapci si teda donedávna veselo vyhadzovali do luftu umelé dedinky s plastovými figurínami, rozmýšľali, čo by po takej udalosti mohli chrúmať, ale nikomu nezišiel na um skutočný problém.

aec Pane Bože a čo chľast?? Veď tieto žabo-myšie vojny môžu z tohto sveta urobiť raz a navždy vyschnutú planétu, a to doslova! Predstavte si situáciu, že prežijete jadrový výbuch a nielen, že by z nášho sveta nič neostalo, ale ešte by to nebolo ani čím zapiť. Človeku až zabehne, ale vráťme sa k veci. Na našu radosť niekoho z výskumného tímu napadlo otestovať dopad nukleárneho žiarenia aj na pivo. Umiestnili teda fľašky s pivom 0,3 až 2,3 kilometra od epicentra výbuchu bomby a záver jednoznačne potvrdil, že Boh existuje :). Po prvé prišli na to, že sklenené fľašky sú nezvyčajne pevné a odolné voči výbuchu, ale hlavne…. NAROZDIEL OD VODY JE PIVO PROTI NUKLEÁRNEMU ŽIARENIU ABSOLÚTNE REZISTENTNÉ!!!

pivo

Ak sa teda ocitnete medzi hŕstkou preživších, bez ohľadu na vzdialenosť od epicentra výbuchu, môžete pivo pokojne konzumovať. Aleluja :). Bohužiaľ, sa však budete musieť zmieriť s tým, že pivo, ktoré dostalo príliš veľkú dávku žiarenia, má podľa testovacích subjektov čudnú chuť.

Na zdravie!