Mnoho používateľov, ktorí píšu textové správy jednou rukou na veľkých mobilných zariadeniach ako smartfóny či iPhony, poteší nová appka. S touto novinkou bude písanie na telefóne jednoduchšie a rýchlejšie.

Konkrétne ide o aplikáciu Word Flow, ktorú len nedávno predstavil Microsoft. Finta je v tom, že po použití módu “Arc” sa klávesnica stočí do oblúka a stiahne sa do jedného alebo druhého rohu na obrazovke, čím sa tlačítka s písmenami a znakmi stlačia viac k sebe a je k nim ľahší prístup jedným palcom. Okrem toho, aplikácia opravuje chyby a navrhuje ďalšie slová a je na nej možné písať jedným ťahom. Samozrejme, čím viac bude klávesnica využívaná, tým bude odhad navrhovaných slov, či celých fráz lepší. Pre Word Flow si užívatelia môžu stiahnúť rôzne pozadia, alebo si vložiť vlastný obrázok. Smutní nemusia byť ani ľaváci, pre nich je dostupná špeciálna verzia Word Flow.

Momentálne je appka dostupná iba v USA a vyžaduje tiež najnovší iOS 8. Čoskoro sa jej dočkajú aj “iPhoňáci” v Európe a snáď sa niečoho podobného dočkajú aj “smartfoňáci”.

https://www.youtube.com/watch?v=RlcE1334_ew

Zdroj: Youtube, Mashable | Foto: Depositphotos.com