Niekde sme počuli, že kým na Facebooku je minulosť a na Twitteri prítomnosť, na Pintereste je budúcnosť. A niečo na tom zrejme bude. Facebook nám totiž servíruje väčšinou zážitky a udalosti, ktoré sa stali. Twitter je rýchlejší a viete si tam pozrieť, čo sa deje v tejto chvíli. Prečo by sme mali ale na Pintereste vidieť budúcnosť?

Pred odpoveďou na túto otázku je dobré Pinterest najskôr vyskúšať, ale ešte predtým by bolo možno dobré povedať, na čo Pinterest vlastne slúži. Ide o akési pripínanie obrázkov, webových stránok, videí, hocičoho, čo vás na internete napadne.

Poviete si, že veď predsa toto vie aj Facebook. Áno, ale… 🙂 Tieto svoje “pripínačky” si na Pinterest môžete už pri prvotnom pripínaní triediť do rôznych svojich “násteniek”. Funguje to presne, ako keby ste si predstavili stenu, na ktorú si vyvesíte nástenky. Jednu nazvete “Zaujímavé kuchárske recepty”, druhú “Nápady na nové oblečenie”, tretiu “Fakt pekné fotky áut” atď. Násteniek máte neobmedzené množstvo.

How-does-Pinterest-work

A teraz si predstavte, že na tieto nástenky pripnete čo chcete – napr. stránku z časopisu, video, fotku, text, kresbu, článok, … Takto pekne si to triedite, usporiadávate a nikto vám to nikdy nezoberie.

Čo je super, nástenky môžete mať verejné – tie ktoré vidia vaši Pinterest kamoši – napr. “Pekné autá”, “Hodinky”, “Dobré články, ktoré odporúčam si prečítať”, ale aj súkromné, ktoré vidíte iba vy. To, čo si tam budete pripínať a koľko takýchto nástenok si vytvoríte, necháme už iba na vašej predstavivosti a … zvrhlosti 😉

No a samozrejme, najlepšie na tom je, že môžete sledovať takéto nástenky, ktoré vytvoril niekto iný. Alebo vám Pinterest ponúkne na vašej úvodnej Pinterest stránke “všetky nástenky z nejakej kategórie”. Pekné na tom napríklad je, že ak sledujete na Facebooku ManMagazin, ale nebaví vás napríklad šport, tak na Pintereste môžete sledovať ManMagazínové nástenky iba tých vecí, ktoré vás zaujímajú.

to, že máte ako kamošku na Facebooku spolužiačku zo strednej, ešte neznamená, že chcete mať plochu zahltenú fotkami jej detí. A presne toto rieši pinterest…

Čiže ak by sme to mali zhrnúť, áno je to ako Facebook, ale so zaujímavými funkciami navyše a hlavne – to, že máte ako kamošku na Facebooku spolužiačku zo strednej, ešte neznamená, že chcete mať plochu zahltenú fotkami jej detí – a presne toto rieši Pinterest. Ak chcete, môžete sledovať jednu z jej násteniek alebo aj žiadnu 🙂

Smutné je, že Pinterest nie je tak na 100% intuitívny pri prvom použití a chvíľku tápete. Poďme si teda krok po kroku prejsť registráciu a prvé použitie Pinterestu:

1. Vložte e-mail a heslo:

01

2. Ešte nejaké detaily 😉

dpc

3. Pinterest na začiatku myslí na to, aby ste nemali prázdnu úvodná stránku a tak chce, aby ste si vybrali nejaké záujmy, ktoré vám ponúkne ako prvé. Veľmi sa s tým netrápte, dá sa to kedykoľvek zmeniť 🙂

03

4. Pinterest tiež myslí na to, aby ste sa po registrácii na tejto sociálne sieti necítili sami a aby ste si našli prostredníctvom vyhľadávania priateľov cez Facebook – tých svojich. Vyskúšajte, budete prekvapený, že tam nejakí určite budú.

04

5. Takto vyzerá prvý pohľad na úvodnú obrazovku Pinterestu.

05

6. Takto smutne vyzerá prvý pohľad na zoznam vašich násteniek, ak ste si ešte žiadnu nevytvorili…

06

7. A takto môže vyzerať zoznam násteniek po nejakom čase používania

pinterest_board_optimization.png

Veríme, že sme vás inšpirovali a nezabudnite sledovať aj nejaké tie nástenky ManMagazin: https://www.pinterest.com/manmagazineu/

Foto: bbactive.com, mediaschool.com.au