Okrem toho, že Peťo Sagan Slovensku “vypedáloval“ veľké meno vo svete cyklistiky, nás aj pravidelne rozosmieva. Žilinský rýchlik vniesol do tohto vážneho športu mnohé úsmevné situácie a zábavné rozhovory. My sme pre vás vybrali tie najlegendárnejšie z nich.Aktuálne jazdec tímu Bora-Hansgrohe patrí medzi najväčšie talenty cyklošportu. Napriek tomu, že má Peter Sagan len 26 rokov, podarilo sa mu päťkrát za sebou vyhrať bodovaciu súťaž Tour de France (2012 – 2016), je súčasným majstrom sveta i Európy, dokonca Slovensko reprezentoval aj na olympijských hrách v Riu.

Ďalším talentom Peťa Sagana je aj zabávať novinárov po celom svete – taktiež divákov sediacich pred obrazovkami. Alebo ste už nebodaj videli profesionálneho jazdca ukazovať sa pred kamerami na bicykli, ktorý pripomína americký chopper čí detskú trojkolku? A čo tak prísť do cieľa na zadnom kolese? Ani divné otázky novinárov nie sú niečo, s čím by si náš najlepší cyklista neporadil.

Ako si “tourminátor“ dobíja energiu? Nechal sa inšpirovať filmom Vlk z Wall street.

„No šak…som sa zavesil,“ vysvetlil novinárovi.

„A čo mám k tomu povedať?“

Na záver ešte aj pokus o krádež šiltovky víťazovi žltého dresu Tour. :)

Zdroj: YouTube | Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Peter Ch
Chalanisko ktorý sa zaujíma od športu až po vedu a techniku. Riadim sa heslom "čo človek nevymyslí aby nemusel myslieť" a preto sa rád účím nové veci :)