Pri sledovaní zápasu Slovenska s Veľkou Britániou by azda nikto nepredpokladal, že hráči museli počas prestávok riešiť vážne problémy. Po skončení duelu však vyšlo najavo, že kapitán Andrej Sekera medzi tretinami prehovoril smerom k ostatným spoluhráčom a upokojoval ich! 

32-ročný obranca Andrej Sekera reprezentuje Slovensko na MS v hokeji už 8. krát. Tretíkrát v rade je kapitánom a ako správny líder mal potrebu prehovoriť do duše svojim spoluhráčom aj v priebehu na pohľad nenáročného stretnutia s Veľkou Britániou. Už Martin Marinčin v pozápasovom interview pre RTVS priznal, čo sa dialo v šatni nášho tímu: „Výsledok bol síce 7:1, ale medzi tretinami mal Seko nejaké príhovory, pretože keby sme hrali proti lepšiemu súperovi, tak by sme na sto percent pohoreli.” 

Aj asistent trénera Michal Handzuš mal na výkon našich chlapcov svoj názor, aj keď pre RTVS uviedol, že tréneri počas príhovorov kapitána v kabíne neboli: „To si už musia povedať chalani medzi sebou. Pokiaľ robíme to, čo sú naše silné stránky, tak hráme dobrý hokej a vyhrávame. Keď si tam však každý pridá niečo svoje a nehráme ako tím, tak ani ten výsledok nie je taký, aký by mal byť.” Slováci ale tento súboj aj napriek menším vnútorným problémom zvládli pomerom 7:1 a fanúšikovia tak môžu byť spokojní.

Slováci sa proti Veľkej Británii na ľade bavili hokejom.

Zdroj: Sport.sk, RTVS | Foto: Instagram/Hockeyslovakia, Instagram/Fortuna_sk