Možno ste už o náboženstve zvanom pastafariánstvo počuli. Jeho zakladateľom je Američan Sean Michael Corbett, ktorý sa pre svoje náboženské presvedčenie musel opäť súdiť s arizonským súdom. A opäť vyhral.Pre neznalých – pastafariáni veria, že svet stvorilo Lietajúce špagetové monštrum, ktoré je teda vlastne Bohom tohto náboženstva. Jedným z ich jeho hlavných znakov je aj nosenie špeciálnej pokrývky hlavy, ktoré predstavuje sitko na špagety.

Zakladateľ náboženstva Sean Michael Corbett sa už v minulosti pokúsil úspešne presadiť to, aby mohol mať na hlave sitko aj pri fotení sa na doklady. Síce musel obehať niekoľko úradov a súdov, no napokon pastafariánovi vyšli v ústrety. Netrvalo dlho a toto náboženstvo si získalo stovky, ba až tisíce fanúšikov nielen v USA, ale aj v Európe.

Predošlé doklady ale boli len na dobu určitú a navyše neboli oficiálne, preto musel Sean absolvovať ďalší súd, ktorý našťastie vyhral. A tak sa zakladateľ pastafariánstva mohol v Arizone konečne oficiálne odfotiť s charakteristickou prikrývkou hlavy napríklad aj na vodičský preukaz. Bojovať o práva stúpencov náboženstva však musí aj naďalej, pretože takýto doklad je platný len v niektorých krajinách.

Zdroj: rt.com | Foto: Twitter

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba